איך תדעו לבחור כיסא לאופניים

09/08/2016
צרכנות


אנשים מוכנים להוציא אלפי שקלים על זוג אופניים משוכללים אבל שוכחים לעתים שמה שעושה את החוויה הזאת לטובה באמת היא הכיסא לאופניים, ולכן חובה לבחור אותו נכון לכם

אופניים הופכים להיות יותר ויותר כלי התחבורה העיקרי במקומות רבים בארץ, לא רק לרכיבת שטח. בערים וביישובים שונים אנשים מתניידים בעזרת האופניים והם חייבים הם את הכושר הגופני שלהם, כמו גם את הפעילות הגופנית באוויר הצח. עם זאת, כאשר בוחרים לא נכון מושב לאופניים וסובלים אחר כך קשות מההשלכות – כאבים באגן, גב תפוס ושרירים נוקשים בכל הגוף כתוצאה מהמאמץ והאי נוחות שמחייבות יציבה לא נכונה וישיבה מאוד לא נוחה. ההשלכות הכי קשות הן הימנעות מרכיבה על אופניים ובכך אתם גם נמנעים מפעילות גופנית טובה לכם וחיסכון ניכר בהוצאות נסיעה בעיר בעיקר.

כיסאות לאופניים בוחרים בתשומת לב

מכיוון שרבים רוכבים על אופניים גם בטיולים בשטח, יש חשיבות גדולה לבחירת כיסא לאופניים שגם יעמוד בטלטולי הדרך וימנע מכם חבטות קשות באגן ובעמוד השדרה. הכאבים בשלד כתוצאה מאי ריכוך ובלימת הזעזועים קשים ואף עלולים לגרום לסיבוכים שונים. מושב דק וצר וקשה מדי לא עושה את העבודה, לא מחלק נכון את המשקל שלכם והוא מתאים רק לרוכבים בתחרויות משום שהחיכוך שלהם עם המושב קטן יותר והוא לא מכביד על משקל האופניים. רוחב, עובי ורכות המושב הם שקובעים עד כמה יהיה לכם נוח ברכיבה על משטחים קשים או סלעיים כמו בשטח. שדרגו כסאות לאופניים גם אם המחיר שלהם יקר יותר משום שרק כך תבטיחו לעצמכם שעות רבות של הנאה על האופניים.

למה מושב רחב ועבה טוב לכם?

זה כמעט ברור אבל בכל זאת, כדאי לדעת שמושב רחב מאפשר לכם להיצמד אליו טוב יותר ולכן גם הרכיבה נכונה יותר מבלי להכביד על שרירי האגן יותר מדי. העובי של המושב הוא בולם הזעזועים הראשון שבו הגוף שלכם נתקל בכל חבטה ובכל נחיתה לאחר קפיצה באוויר, כך שאם יכולים להבטיח לעמוד השדרה שלכם רכיבה חלקה ונינוחה יותר מבלי לזעזע את החוליות ועצמות השלד יותר מדי. מה שנוח לאגן הירכיים שלכם נוח גם לכם ולכן תישארו על האופניים זמן רב יותר. לנשים זה בוודאי מומלץ מאוד.

מחירים של כסאות לאופניים

מושב לאופניים שנחשב לטוב לא חייב לעלות יותר מדי, תתפלאו. אבל גם אם בחרתם בסוג היקר, זכרו שאם אתם כבר משקיעים בזוג אופניים טובים השדרוג של כיסא לאופניים הוא רק מתבקש ומעלה את הערך של האופניים שלכם. מכיוון שהוא נושא אתכם המון שעות כדאי להשקיע בו ואולי אפילו מעט בעיצוב שלו, אם תמצאו כסאות לאופניים מעוצבים ובנויים ארגונומית יותר. האנטומיה שלכם שונה מרוכב לרוכב ולכן בחירת מושב טוב חייבת להתאים רק לשלכם, כך שמושב סטנדרטי שמתים לאחד עלול לא להתאים לכם. אל תשכחו גם לכוון כמו שצריך את המושב בזווית שאתם צריכים וכך תעצימו את החוויה הטובה שלכם מרכיבה על האופניים.

המאמר והתמונה באדיבות אתר לה מדווש – מרכז אופניים בקיבוץ בארי

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...