איך לחפש עבודה בצורה המהירה ביותר?

27/06/2019
קריירה ודרושים


חיפוש עבודה עלול להפוך לתהליך ארוך, מתסכל ומייאש - אבל זה לא חייב להיות ככה. אז מה עושים ומאיפה מתחילים? הנה כל הטיפים שיקרבו אתכם לקריירה הבאה.

משך הזמן שעובר מהרגע שבו מתחילים לחפש עבודה ועד שמקבלים זימון לראיון יכול לגרום המון תסכול אצל גברים ונשים בכל הגילאים. בין לבין, זה תהליך מייאש וארוך שבו מטבע הדברים גם אין לנו הכנסות. עם זאת, יש לפחות כמה דברים שאפשר לעשות כדי לחפש עבודה בצורה מהירה יותר ובלי לסבול משחיקה:

1. עקבו רק אחרי מודעות דרושים רלוונטיות

תהליך לא יעיל של חיפוש עבודה מתאפיין בכך שהוא גורם לכם לבזבז זמן ואנרגיות. היות ואתם ממילא לא מגישים מועמדות לכל משרה פתוחה שקיימת בארץ ובעולם, אין שום סיבה הגיונית לעקוב אחרי כל מודעות הדרושים.

מנגד, מה שכן צריך לעשות זה להתמקד במודעות הרלוונטיות. לא בטוחים מה מתאים לכם? השתמשו ברקע האישי, בתואר שיש לכם מהלימודים ובחוות דעת של אנשים שמכירים אתכם כדי לדעת מה לסנן.

2. שלחו קורות חיים מדויקים

קורות חיים אמורים לייצג אתכם בפני המעסיק ולגרום לו לזכור אתכם לעומת עוד עשרות ולפעמים מאות מועמדים אחרים. בעידן שבו אין לכם הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני, טופס קורות חיים שמנוסח בצורה ברורה ומדויקת הוא כלי חיוני ולא פריבילגיה. מבחינתכם, זה אומר שכבר עכשיו צריך להתיישב מול המחשב ולנסח טופס קורות חיים מכובד.

3. גוונו את מקורות המידע

הטעות הנפוצה היא לסמוך על מודעות דרושים באתרי אינטרנט כדי למצוא עבודה. בפועל, מה שצריך לעשות הוא לגוון כמה שאפשר את מקורות המידע.

זה אומר שעליכם לתחזק פרופיל מעודכן ברשתות החברתיות, לשלוח קורות חיים דרך פורומים מקצועיים, לקרוא מודעות בעיתונות הארצית והמקומית ולהישאר עם אצבע על הדופק. ככל שתגוונו יותר את מקורות המידע, כך יחלוף פחות זמן עד שתמצאו את העבודה שחיפשתם.

4. הפעילו קשרים אישיים

הפעלה של כמה שיותר קשרים אישיים יכולה להעניק לכם קיצורי דרך בתהליך של חיפוש עבודה. אין שום דבר פסול בלבקש טובה מחברים, קרובים ובני משפחה או לפחות לדלג על כמה שלבי סינון במקומות העבודה שבהם הם נמצאים. מבחינתכם, זו גם דרך נהדרת להיחשף למשרות שלא ידעתם על קיומן או למסלולי קריירה שלא הבאתם בחשבון.

5. שמרו על סבלנות

זה אולי נשמע אבסורד, אבל סבלנות יום יומית היא זו שתקצר את משך הזמן שיעבור מהרגע שבו תתחילו לחפש עבודה ועד שגם תמצאו אותה. הסיבה לכך היא שלחץ מצדכם משדר חוסר נעימות עבור המעסיק ועלול לגרום לו לתהות על התאמתכם לתפקיד. לעומת זאת, מי שמתנהל בצורה סבלנית ומראה שיש לו אורך רוח מקבל עדיפות על פני המתחרים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...