איך להקל על צירי לידה - כל הדרכים להתמודדות עם הכאב

30/06/2020
איכות חיים


9 חודשי היריון עברו להם בשלום, תכף תגיע הלידה ואז אפשר יהיה סוף סוף לנשום לרווחה. אך רגע לפני השלב המרגש הזה, נדרשת היולדת להתמודד עם כאבי הצירים, תהליך מתיש וכואב אשר במקרים רבים נמשך פרק זמן ארוך וממושך. אז איך מתמודדים עם כאבי הצירים ומה ניתן לעשות כדי להפחיתם?

נשים בהיריון ראשון אשר עומדות בפני חווית הלידה בפעם הראשונה, חוששות לעיתים קרובות מתהליך הלידה והשלבים המוקדמים לו ובמיוחד מפני הצירים המתגברים עם הכניסה לשלב של לידה פעילה. עם זאת, ישנן דרכים רבות הנחשבות כיעילות בהתמודדות עם כאבי הצירים, חלקן מגיעות מעולם הרפואה הקונבנציונלית וחלק מגיעות בדמות שיטות מסורתיות מתחום הרפואה הטבעית.

שיטות טבעיות המשלבות בין גוף ונפש

מים – ישיבה או עמידה תחת מים זורמים מקלה על הכאב, מרפה את השרירים ומאפשרת לאישה להגיע למצב של הירגעות ושלווה. אין כל הגבלה במשך הזמן בו נמצאת היולדת תחת זרם המים אך חשוב לוודא כי המים אינם מעל טמפרטורה של 37 מעלות על מנת להימנע מירידה בלחץ הדם אשר עלולה להוביל לעילפון.

מגע - ליטוף עדין של אדם קרוב מסייע בהפחתת לחץ ומתח נפשי. עיסוי של דולה, מלווה או בן/בת הזוג עשוי להביא בהקלה בכאבי הצירים, לרבות עיסוי בגב התחתון ולחיצות באמצעות האגודלים והאגרופים. למרות שהשימוש במגע נחשב כמרגיע ומרפא, מדובר בפתרון אשר נחשב יעיל רק עבור חלק מהאוכלוסייה, היות וכל אישה חווה את כאבי הלידה באופן ובדרגה שונה וישנן נשים אשר סובלות מרגישות מוגברת בזמן הצירים, עד למצב בו אינן יכולות לשאת כל מגע.

תנועה - יולדות רבות בוחרות להתמודד עם כאבי הצירים באמצעות תנועה. עמידה, התהלכות בחדר, העברת משקל מצד לצד, כריעה וישיבה על כדור פיזיו – כל אלו נחשבים ליעילים בהתמודדות עם כאבי הצירים. התנועה מקלה על כאבים באזור האגן ומסייעת להכין את הגוף לקראת שלב הלידה.

מכשיר טנס פמינה ללידה – הקלה מיידית בכאבי צירים

אחת מהדרכים הנחשבות ליעילות ביותר בהתמודדות עם צירים בזמן הלידה היא באמצעות מכשיר הטנס. מדובר במכשיר דיגיטלי ייעודי אשר פותח במטרה להקל על כאבים בזמן הריון, הלידה ולאחריה, באמצעות ויברציות בלבד. מכשיר טנס ללידה מאפשר הקלה בכאב הצירים בזכות פולסים חשמליים היוצרים גירוי של השריר ובכך מסייע בהפחתה של רמת הכאב ללא הצורך בהתערבות רפואית וללא סיכונים. המכשיר נחשב לבחירה טבעית עבור אלפי נשים ברחבי העולם ומוכר בעולם הרפואה כבר משנות ה-60, אז נעשה בו שימוש בחדרי הלידה ככלי להקלה על כאבי הצירים. המכשיר מסייע ליולדת המעוניינת ללדת בלידה טבעית, להגיע לכך ללא צורך באפידורל או משככי כאבים אחרים, פרט חשוב, לאור העובדה כי כיום הביקוש ללידות טבעיות נמצא במגמת עלייה מתמדת. מכשיר הטנס הוא מכשיר קומפקטי ונוח לתפעול ושימוש, אליו מחוברות אלקטרודות אותן יש להצמיד אל האזור הכואב. המכשיר פועל באמצעות סוללה כך שהוא ניתן לנשיאה ולשימוש בעמידה, בשכיבה או בכל תנוחה אחרת במהלך הלידה. המכשיר פותח במטרה להקל על כאבי הצירים בזמן הלידה וכן כאבים נוספים כמו כאבי רגליים, כאבי שרירים וכאבי גב. המכשיר מסייע לגוף האישה להתמודד עם בעיית בצקות וכאבי גב אשר מתגברים ככל שמתקדם ההיריון ואף להקל על כאבים ולסייע בהרפיה של שרירים תפוסים גם לאחר הלידה. בנוסף מאפשר מכשיר טנס פמינה ללידה גם לחזק את שרירי הבטן, בזכות תוכנית מובנית לחיזוק השריר.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...