איך לבנות את פינת העבודה המושלמת בבית

14/03/2021
עיצוב ויופי


תקופת הקורונה הביאה לחיינו שינויים ואילוצים רבים, כאשר אחד מהבולטים שבהם הוא השהייה הארוכה בבית. מתוך כך, נולדו פתרונות שונים על מנת לאפשר לנו להמשיך לחיות חיי יום יום כמה שיותר נורמליים, בעיקר בתחום העבודה מהבית, אשר התפתח מאוד במהלך השנה האחרונה.
חברות רבות מעוניינות לאמץ חלק מן היתרונות המתאפשרים בעת העבודה מהבית, גם אם באופן חלקי ולא במהלך כל שבוע העבודה, ונראה שפלטפורמת העבודה מהבית כאן כדי להישאר.
לכן, אחד הדברים הכי ראויים להשקעה בימים אלו הינה פינת העבודה הביתית. אותה פינה שבדרך כלל אנשים נוטים להזניח ומשתמשים בה רק לעיתים רחוקות, הפכה לאחד המוקדים הכי פעילים בבית.
אז איך נעצב את פינת העבודה האולטימטיבית, שתענה על כל צרכי הנוחות הנדרשים?

(פריפיק ברישיון)

שולחן מחשב

הבחירה הראשונה תהיה השולחן, מפני שהוא הרהיט העיקרי אשר סביבו נרכיב את שאר החפצים.
כשלב התחלתי רצוי להחליט מהו הגודל הרצוי לשולחן, בהתאם לחלל המוקדש לו בחדר. אם אתם עובדים רק עם מחשב, ניתן להסתפק
בשולחן מחשב יחסית קטן במידה ושולחן אחר עלול להעמיס על החלל, אך אם מדובר בחדר גדול יותר, כדאי שהשולחן גם הוא יהיה יחסית גדול על מנת להימנע מחוסר פרופורציונליות בחדר. וכן להפך, במידה והחדר קטן עדיף לצמצם את גודלו של השולחן עד כמה שצורכי עבודתכם מאפשרים.
לאחר מכן, מומלץ לוודא כי השולחן נוח, למשל מבחינת הגובה שלו, הן לישיבה ארוכה בסמוך לו והן לעבודה מול מחשב המונח עליו.
ובשלב הסופי ניתן לבחור את השולחן החביב עליכם מבין שולחנות המחשב שנותרו לאחר צמצום האפשרויות, על ידי העדפתכם האסתטית והרצון העיצובי שלכם.

כיסא מחשב

בשלב זה, נבחר את כיסא המחשב. זוהי הבחירה בה הנוחות צריכה להיות הפרמטר הכמעט יחידי, שכן כיסא ארגונומי הוא הכרחי למי שעליו לשבת שעות רבות ברצף על הכיסא ולעבוד.
בישיבה ממושכת על כיסא טמונות סכנות בריאותיות רבות, בעיקר כאבי גב וצוואר. לכן מומלץ לבחור בכיסא אשר מספק תמיכה מיטבית לכל הגוף.
תכונה חשובה נוספת היא יכולת התאמה לגוף, כלומר כיסא המאפשר כוונון על מנת להתאים את עצמו לכל אדם היושב עליו מבחינת גובה המושב ומשענות הזרוע, ושיפוע משענת הגב. התאמה של כל אלו למבנה גופך ולהוראות הכוונון המומלצות על ידי מומחים ואורתופדים, יכולה למנוע כאבים רבים.
מאחר וקשה לאמוד את הנוחות האישית על כל כיסא וכיסא, מומלץ מאוד להגיע פיזית לחנות ולנסות לשבת על הכיסאות טרם קנייתם.

מדפים ופתרונות אחסון

השלב האחרון בהרכבת פינת העבודה הוא הוספת פתרונות אחסון. מקובל ששלב זה הינו יותר עיצובי, אך גם כאן יש להקדיש מחשבה מסוימת לנוחות על מנת לאפשר גישה קלה ואף למנוע כאבים. יש להתאים את התקנת המדפים לגובה שלכם, ולוודא כי הם לא גבוהים מדי או נמוכים מדי וכך ידרשו מכם להתכופף. בנוסף, חשוב לתכנן את פתרונות האחסון על פי אופי העבודה שלכם. אם היא כוללת הרבה ניירת, יש לחשוב על פתרונות יצירתיים שיאפשרו לאחסן הכל בהישג יד אך בצורה שלא תכביד על מראה הפינה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...