איך לבחור נעלי טרום הליכה נכונות עבור התינוק שלך

24/03/2019
איכות חיים

בשלבי התפתחות של תינוק, יש לא מעט שלבים מרגשים ומיוחדים. הרגע בו מתחיל לזחול, לעמוד, ללכת, הרגע בו הוא מתחיל לדבר, לצחוק, לרכב על אופניים או לשחות. כל דבר כזה הוא מיוחד במינו ונושא איתו זיכרון שההורים נושאים איתם לכל החיים.

אחד מאותם שלבים בתהליך ההתפתחות שאף הורה בוודאי לא שוכח, הוא השלב בו הולכים לקנות לתינוק נעלי טרום הליכה. מדובר על נעליים אשר נהוג לקנות לו ברגע בו הוא מתחיל לעמוד ולצעוד לראשונה, בדרך כלל זה קורה אחרי עשרה חודשים, תלוי בהתפתחות התינוק.

נעלי טרום הליכה לתינוק מיועדות להגן על כף הרגל שלו כשהוא עומד והולך על משטחים שונים, בין אם זה בבית ובין אם זה במקומות אחרים. מאחר והוא מתחיל לעמוד וללכת, ומן הסתם אנחנו רוצים לפתח אצלו את היכולת הזאת, הרי שאנחנו צריכים לספק לו הגנה מלאה מפני כל משטח, בין אם זה אספלט, מרצפות של מדרכות ובין אם זה אפילו הרצפה של הבית אשר יכולה להיות קרה עבורו בחורף. לכך יש להוסיף את עצם זה שעל הרצפה יכולים להימצא כל מיני חומרים ומרכיבים שונים, אשר יכולים לגרום נזק לילד.

דגשים חשובים לרכישת נעלי טרום הליכה

היום, כשאנחנו רוכשים בגדים ונעליים, כולל נעלי ילדים במקרים רבים, דרך האינטרנט, חשוב להדגיש שדווקא נעלי טרום הליכה לתינוק רצוי לקנות בחנות ולא דרך אתר אינטרנט, זאת על מנת שיהיה ניתן לבחון עד כמה הן מתאימות לו, וכן אנחנו צריכים לבחון האם הן נוחות לו.

דגש נוסף, חשוב להקפיד על רכישה של יותר מזוג אחד, בשביל שיהיה ניתן להחליף ביניהן, בין אם זה באירועים שונים ובין אם זה בימים אחרים. מה עוד שלא מדובר בנעליים רגילות, ועל כן הן עלולות להתלכלך לעיתים תכופות, לכן מומלץ שיהיו בבית 2-3 זוגות כאלה.

כיצד עושים את הקנייה בצורה נכונה

ראשית, יש לבדוק את הנעליים בזמן שהתינוק רגוע וערני. כך הוא ישתף פעולה ולא יבכה ויתנגד.

שנית, ההמלצה היא לעשות את המדידה אחר הצהריים, מאחר והכף הרגל מתרחבת במהלך היום מעט, וזה יכול להשפיע על בחירת המידות של הנעל.

שלישית, בכל חנות אשר מוכרת נעליים לתינוקות אפשר למצוא סרגל מיוחד למדידה. יש לקנות נעליים במידה הנכונה עם מרווח קטן של 10 מ"מ מקצה האצבעות ועד קצה הנעל. כך זה יאפשר לרגל מעט חופש.

ארבע, יש לבחון היטב את היציבות של התינוק כשהוא נועל את הנעל, שכן יציבות לא נכונה יכולה להשפיע עליו ולגרום לו נזק.

חמש, הנעליים צריכות להיות כמה שיותר קלות, בשביל לאפשר לתינוק ללכת בצורה חופשית מחד, ולגרום לו הנאה כשהוא הולך.

שש, חשוב שהנעל תהיה גמישה ורכה בשביל שהוא יוכל להניע את הרגל בצורה חופשית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...