איך יוצרים גאוות יחידה בארגון?

26/08/2019
קריירה ודרושים


עובדים רבים מרגישים את המחוייבות הדומה מאד לקשר בין חיילים ביחידה או בין חברי קבוצת ספורט שניצחה בגמר. תהליך יצירת גאוות היחידה בארגון אינו מובן מאליו ולעתים יש לבנות אותו נדבך אחר נדבך לאורך זמן. במאמר זה נגלה את אחד מהכישורים החזקים ביותר של מנהלים שהפכו למנהיגים בזכות קורס מנהלים שעברו.

ראיית העובד כחלק מצוות דינמי

הארגון מחולק למחלקות הבנויות מצוותים קטנים. כאשר מתחילים להראות לעובדים שלכם את המבנה הארגוני ממבט על יהיה קל יותר לגייס אותם למחוייבות לביצוע משימה. איך ניתן לעשות זאת? העניקו להם אתגר לבצע משימה מסויימת יחד עד לתאריך מסוים. כל אחד מהם יכול להיות תלוי בחברו על מנת ש"יפצחו" את האתגר הזה. בסוף הדרך, דאגו להחמיא להם ואפילו "לצ'פר" אותם בחופשה מיוחדת, ארוחת ערב או הופעה בה יחגגו את סיום המשימה.

קבעו יעדים שקל לעמוד בהם

אחד מהאתגרים הגדולים של מנהל העומד בפני כמות גדולה של דדליינים במהלך העבודה השוטפת היא תכנון נכון של הזמנים על מנת שכל אחד מהצוותים יוכל לעמוד ביעדים שנקבעו לו. כאשר קובעים יעדים שהצוות אינו יכול לעמוד בהם כל אחד מהעובדים בצוות עשוי לחוש תסכול המופנה כנגד הארגון או המנהל הישיר. לכן, חשוב לעקוב אחרי יכולת העמידה של העובדים במשימות השונות כצוות אחד ולאפשר למי שאינו מצליח לעמוד בחלקו במשימה לקבל עזרה מעמית לצוות. בעתיד יוכל להחזיר את הטובה. הערבות ההדדית הזו תסייע לכם לבנות קבוצה מגובשת.

פעילויות גיבוש שאינן קשורות למקום העבודה

דרך נוספת ליצור צוות המונע על ידי גאוות יחידה היא באמצעות פעילויות מחוץ למשרד. היום אפשר לבחור פעילויות כמו ניווט ספורטיבי בשטח, חדרי בריחה או "מבצע צבאי" של מלחמה בחטיבה אחת בפיינטבול שיוצרות את הליכוד בתוך הצוותים בעבודה. האפשרות למצוא מקום שבו כל אחד יכול להפגין את הכישורים האישיים שלו ולעזור לקבוצה כולה להגיע ליעד (כמו במשחקים בסגנון 'חפש את המטמון') יוצרת את האווירה הנכונה שנשארת גם כאשר מגיעים בחזרה למשרד ועובדים על משימה ביחד.

שתפו את העובדים בהצלחות של החברה

קיבלתם חוזה גדול? מתקדמים להנפקה? שתפו את העובדים שלכם. כאשר אתם מעניקים להם את האפשרות לראות את החזון של הארגון וכיצד אתם מתקדמים לכיוונו תוכלו ליצור צוות המחויב יותר לעזור להגיע ליעדים. ספרו להם מה יעדי המכירות, באילו מדינות נוספות תרצו לפתוח סניפים וסמנו ביחד איתם את אבני הדרך בהם הצלחתם לעמוד. תופתעו לגלות כי כאשר מציגים יעד ארגוני כיעד קבוצתי של מחלקה מסויימת אתם מתחילים ליצור צוות בעל גאוות יחידה.

השתמשו בסמלים וסימנים של הארגון

אם תשימו לב כל קבוצה לומדת לבדל עצמה באמצעות סמלים וסימנים. קבוצות ספורט עושות זאת באמצעות החולצה, בצבא באמצעות סמלים שעונדים על המדים. תוכלו להתחיל למצוא את הדרך ליצור מותג שהעובדים שלכם ישמחו לענוד. למשל, בחברת מקדונלד'ס לכל עובד יש תג מיוחד לצד המדים ולחברי הצוות של חלק  מעובדי חברות הרכב יש מחזיק מפתחות מיוחד. הסמלים הקטנים האלה מסייעים לעובדים לחוש שייכות למשהו גדול יותר.

לסיכום, כאשר יוצרים גאוות יחידה אפשר לבנות צוות עובדים הנאמן למקום העבודה ומונע לא רק על ידי תגמול אישי אלא על מנת לסייע לארגון להגיע ליעדים השונים שהצבתם. באמצעות ימי גיבוש, בנייה של אווירה מתאימה במשרד, בחירה של סמלים המייצגים את הצוות וקביעת יעדים ריאליים שקל לעובדים לעמוד בהם תוכלו ליצור יחידה מגובשת בארגון. חשבו, כיצד תוכלו ליישם את ההמלצות שהזכרנו כבר מחר.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...