איך ומתי לעבוד עם רואה חשבון

14/03/2021
חדשות


עבור רבים מאיתנו המקצוע רואה חשבון הוא לא יותר ממושג מעורפל שקשור איכשהו בכלכלה אך לא אומר לנו הרבה. יחד עם זאת, ראיית חשבון היא דבר בעל חשיבות לכל פעילות עסקית תקינה. בכתבה הבאה נצלול מעט לעומק תחום ראיית החשבון ונסביר איך ומתי לעבוד עם רואה חשבון.

(פריפיק ברישיון)

על חשיבות עבודה לפי תקנות מס ומע''מ

בעוד שבעולם השכירים מיסים אינם דבר שיש לקחת בחשבון, היות והם משולמים אוטומטית דרך המעסיק, עצמאים נדרשים לשלם את חובותיהם למדינה באופן עצמאי. תשלום מיסים אינו עניין של מה בכך: הוא מצריך הבנה בתחום והתנהלות סדורה לפי הנהלים. כל אדם המנהל פעילות עסקית עצמאית מחויב בדיווח הולם לרשויות המס. עבודה שלא לפי תקנות המס והמע''מ היא עבירה על החוק אשר עלולה להביא לסנקציות שונות, החל מקנסות ועד לעונשי מאסר במקרים קיצוניים. רואה חשבון מסייע ללקוחותיו בהסדרת תשלומי המס ומספק להם שקט נפשי חיוני עבור השגרה העסקית.

חשוב להדגיש שעבודה לפי תקנות המס חשובה בעבור כל פעילות עסקית באשר היא: בין אם מדובר בפעילות מצומצמת, אשר מזכה בסטטוס עוסק פטור ממס, ובין אם מדובר בחברת ענק אשר מגלגלת מחזורי כספים גדולים מדי שנה.

האם אפשר להסתדר ללא רואה חשבון?

באופן כללי, ניתן להסדיר מיסים ללא היעזרות ברואה חשבון. שכירים אינם נזקקים לשירותיו של רואה חשבון ובסבירות נמוכה יותר גם אנשים בעלי הכנסות נמוכות אשר אינם דורשות התעסקות רבה עם בירוקרטיה יוכלו להסתדר לבד.

קיימים גם בעלי עסקים ששואפים לגלות עצמאות ומסדירים את ענייני המס שלהם ללא סיוע של איש מקצוע בתחום - זה אפשרי אבל לא מומלץ. הסיכוי לטעות בחישוב המס בעבודה עצמאית הוא גבוה הרבה יותר מאשר בעבודה עם משרד מקצועי. בנוסף, רואה חשבון יודע להסדיר בעבור לקוחותיו את תשלום המס המינימלי האפשרי בהתאם לנתונים שלהם. מדובר בידע יקר שאינו נגיש לרוב לבעל העסק העצמאי שאינו מתמחה בתחום החשבונאי.

רואה חשבון אונליין - למי זה מתאים?

בהתאם לרוח התקופה, גם תחום ראיית החשבון עבר שדרוג וכיום ניתן למצוא שירות זה גם באפיק וירטואלי. מדובר למעשה בשירות בתשלום חודשי קבוע אשר מאפשר גישה לתוכנה לניהול חשבונות. תוכנה זו מספקת ייעוץ רלוונטי ומקצועי בכל תחומי המס השונים. יתרונה הגדול של שיטה זו גלום בנוחות שלה - התוכנה זמינה ונגישה בכל רגע ופוטרת את בעל העסק מהצורך בתיאום פגישה עם רואה חשבון, נסיעה אליו כיוצא בזה.

ראיית חשבון אונליין מתאימה לכל ניהול של פעילות עסקית, החל מעוסקים פטורים ועד לחברות בע''מ. גישה זו מתאימה כמובן בעיקר לאנשים שהמרחב הדיגיטלי נגיש ונח עבורם, אך עם זאת היא עשויה להתאים גם לטכנופוביים שבינינו היות והיא ידידותית למשתמש.

מתי חשוב לעבוד עם משרד רואי חשבון ולמה

בעיקרון, אין הבדל מהותי בין משרד רואי חשבון לשירות ראיית חשבון אונליין. כל בעלי העסקים ללא הבדל גודל וסוג יכולים להיעזר באלטרנטיבה הווירטואלית. יחד עם זאת, חשוב לעבוד עם רואה חשבון שמספק נוחות, מקצועיות וענייניות ללקוח. לכן במידה וכבר קיים קשר עסקי איכותי עם רואה חשבון יכול להיות ששווה לדבוק במשרד המוכר למען הנוחות.      

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...