איך הגיע הסושי למעבדת הביוטכנולוגיה בעמל ב'?

19/12/2016
חדשות


היום התקיים בתיכון הרב תחומי ב' בפתח תקווה כנס למידה פורצת דרך – גם אנחנו היינו שם.

כל בית ספר של רשת עמל מקיים אחת לשנה כנס תוצרים. היום הגיע תורו של הרב תחומי ב' בפתח תקווה להציג את התוצרת שלו במסגרת כנס למידה פורץ גבולות, שבמסגרתו הציגו המגמות השונות של בית הספר את הפרויקטים שלהן.

כך למשל מגמת תקשורת, עם המורים מעיין נלסון ואביחי כהן ובהנחיית המנטורית רויטל יהב, הכינה תערוכה בהשראת נשים פורצות דרך בארץ ובעולם, ביניהן: אליס מילר, הכדורגלנית סילבי ז'אן, אנג'לינה ג'ולי, מלאלה יוספזאי, בילי ג'ין קינג ועוד. כל קבוצה הציגה את "האישה שלה" לאחר שערכה עבודת חקר בנושא שלה, והגיעה למסר החברתי שאותו רצתה להעביר.

"אצות בשימוש הביוטכנולוגיה": במגמת הביוטכנולוגיה למדנו משהו חדש היום – אם חשבתם עד היום שבשביל ויטמין A כדאי לאכול הרבה גזר, יש לנו חדשות בשבילכם: תלמידי המגמה הסבירו לנו שדווקא באצות יש כמות גדולה הרבה יותר של הוויטמין, ובחרו לנצל את המעבדה להכנת המאכל שעד היום היינו בטוחים שרק סנובים אוהבים לאכלו "בשביל הרושם".

הכנס היום היה גם במה למפגש של 15 מנהלים ברשת עמל, במסגרת ניסוי קהילה "הייטק היי". תמי עטיה, מובילת הניסוי ברשת עמל, סיפרה לפ"ת נטו: "הניסוי הוא למעשה יצירת קהילת מורים לומדת ומתפתחת. הביקור היום מתרשם מהעשייה הטכנולוגית בבית הספר".

מגמת הכימיה הכינה טבלה מחזורית מאוד מקורית, וגם היא הציגה את הפרויקטים שהיא שותפה להם בקהילה.

גם מגמת האלקטרוניקה הציגה את התוצרים שלה, הכוללים שיתופי פעולה עם חברות בתעשייה, כמו למשל חברת EIM בפתח תקווה. במסגרת זו יוצאים התלמידים לבצע פרויקטים גם מחוץ לבית הספר בחברות עצמן. היום הוצג, בין היתר, פרויקט מכונית חכמה.

סיגל רוזן, מנהלת הרב תחומי ב' מסכמת: "אנחנו רוצים להנכיח למידה אחרת, למידה אקטיבית של חקר, למידה שמאפשרת ללומד להיות מעשי, לסגל מיומנויות של אוריינות, פרזנטציה וכדומה. נכנסנו לפרויקטים ייחודיים במגמות השונות, שפורצים את גבולות הכיתה. המטרה היא לכוון את התלמידים לעולם העתיד - לחדשנות ויזמות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

מפגש מעורר השראה עניין וסקרנות
שאפו לצוות המורים תלמידים ומנהלת בית הספר על ביקור מעניין שמראה שאפשר ללמוד וללמד אחרת. נהננו מאוד לראות חגיגת תוצרים ועשייה מבורכת.
רויטל - 19/12/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...