איך בוחרים מכון שמיעה איכותי ואמין

22/03/2020
בריאות ובטיחות

כמו כל מערכת בגופנו, גם מערכת השמיעה עם הזמן פחות חדה. מערכת השמיעה היא מערכת מרכבת מאוד המתחילה באוזן החיצונית, עוברת דרך עור התוף והאוזן התיכונה ומסתיימת באוזן הפנימית- השבלול עד למוח. לכן, בעיות שמיעה יכולות להיווצר בכל אחד מהאזורים. לכל אזור ישנן בדיקות שמיעה שונות וגם טיפולים אחרים, כך שחשוב לא להזניח.

יש לגשת לרופא אף אוזן גרון כאשר מזהים ירידה בשמיעה, ממש כפי שהולכים לרופא עיניים או אופטומטריסט כאשר מתחילים לראות מטושטש. הרופא ישלח אתכם אל מכון לבדיקת שמיעה על מנת שיבצע קודם כל בדיקה כללית ולאחר מכן בדיקה ספציפית לאזור מסוים אם נדרש.

מה חשוב לבדוק לפני בחירת מכון שמיעה?

כאשר בוחרים מכון שמיעה, חשוב לבחור מכון שיהיה מוכר וותיק. אם אתם למשל גרים בפתח תקווה, סביר שמקופת החולים ישלחו אתכם אל מכון שמיעה בפתח תקווה העובד עם קופת החולים אליה אתם שייכים. עצם היותו מכון לבדיקת שמיעה בפתח תקווה אשר עובד עם קופות החולים הדבר מעיד על כך שזהו מכון מוכר, בו מתבצעת כל בדיקת שמיעה נדרשת, כולל טימפנומטריה לאוזן התיכונה או בדיקת הדים קוכליאריים הקשורה לאוזן הפנימית ואף מוצעים מכשירי שמיעה מסוגים שונים. מכשיר שמיעה היום הוא לא מה שהיה פעם. ישנם מכשירים שונים המתאימים לבעיות באזורים שונים של האוזן ולרמות שונות של ירידה בשמיעה. את כל אלה ועוד יפרטו לכם במכון שמיעה איכותי ואמין.

מכון המבצע בדיקות לילדים ומבוגרים

פעמים רבות עולה הצורך בביצוע בדיקת שמיעה כבר בילדות המוקדמת. כמובן שבדיקת שמיעה לילדים צריכה להתבצע בדרך שונה מבדיקה למבוגרים כי אי אפשר להסתמך על דברי הנבדק עצמו או לצפות שימלא הוראות כשהוא נמצא לבדו בחדר.  לכן, בדיקת שמיעה לפעוטות נעשית בעזרתן של שתי קלינאיות תקשורת, אחת הנמצאת עם הפעוט (ואחד מהוריו) בחדר ותפקידה לדובב אותו לשתף פעולה וקלינאית תקשורת נוספת שבודקת את תגובות הפעוט. חשוב לוודא שבמכון השמיעה אליו אתם הולכים מתבצעות בדיקות לפעוטות, שיש במכון ניסיון רב בכך וגישה טובה ונעימה לילדים קטנים.

לצפות להסבר מקיף ממכון השמיעה

אמנם הרופא שולח אתכם לבדיקת שמיעה והוא אמור לספק לכם הסברים רפואיים, אך בכל הקשור לצד הטכני של הבדיקה עצמה, כיצד בדיוק היא מתבצעת, מה נבדק, מהם סוגי מכשירי השמיעה וכו' אמור מכון השמיעה לספק לכם הסבר ברור ורציני על הבדיקות, התהליך, האפשרויות העומדות בפניכם. בבחירת מכשיר השמיעה על המכון להדגים, להראות ולהנחות. אם בעבר כל הנוגע לבעיות שמיעה היה מודחק על ידי רבים בגלל מבוכה או בושה היום הדברים כבר אינם כך. ישנם מכשירי שמיעה מתקדמים וגם בעלי מראה אסתטי. נושא השמיעה ומכשירי השמיעה מתחיל להתקרב למקום בו נמצאים היום המשקפיים שנחשבים כבר מזמן פריט אופנתי. לכן, כפי שתלכו לאופטומטריסט איכותי מבלי להסס, כך לכו גם למכון שמיעה איכותי ואמין שבו תראו שהשד לא כ"כ נורא.

למידע נוסף: תדרים מכון שמיעה

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...