אורנה דוידאי: "נשים, אל תירתעו מעסקים ופוליטיקה"

09/05/2016
חדשות


בימים אלה מציינים בפתח תקווה חצי קדנציה לכהונת ראש העיר וחברי המועצה. בפרויקט מיוחד של פורטל פ"ת אנחנו עושים סיכום ביניים ומתחילים עם הנציגה היחידה במועצה – כתבה ראשונה בסדרה.

27 חברי מועצה נבחרו על ידינו התושבים לפני שנתיים וחצי. את רובם אנחנו לא ממש מכירים, ואם לומר את האמת - לפחות חלקם גם לא ממש סופרים אותנו, למרות שנבחרו כדי לשרת אותנו. בסדרת כתבות וראיונות שמתחילה היום אנחנו בוחנים מה עשו הנבחרים שלנו עד היום, מה הם מתכננים לעשות ולאן פניה של העיר בעתיד.

אחד הכשלים הבולטים של תוצאות הבחירות האחרונות הוא ללא ספק הנציגות הדלה של המין הנשי במועצת הנבחרים. רק אחת מתוך 27 חברי מועצה היא אישה. אורנה דוידאי, עורכת דין, ראשת אגף איכות הסביבה וכן משמשת כיו"ר פורום נשים מנהיגות ונשות עסקים בפ"ת. החלטנו להעניק לה באופן טבעי את הזכות לפתוח את סדרת הכתבות שלנו.

אורנה, מה זו פ"ת בשבילך?

בית. כאן נולדתי וכאן נולדו לי ילדי...

מה את אוהבת בפ"ת?

קהילה תומכת, מחירים נוחים בכל תחומי המסחר, תושבים איכותיים, פעילים ומתנדבים, אזור הייטק מקסים בפארק עתידים ושטח ירוק מדהים בירקון שלנו.

מה לדעתך צריך לשפר בעיר?

חזות חיצונית של הבתים במרכז, יותר שטחים ירוקים, בניה חדשנית וירוקה ופחות בניה צפופה.

מה החלום שלך לגבי פ"ת?

עיר ירוקה עם אזורי היי טק מסביב לה.

באילו תחומים התמקדת בקדנציה הנוכחית עד כה?

חינוך סביבתי לניקיון, למחזור, לשמירה על שטחים ירוקים, למודעות לטבע, העצמת נשים בנושאי פוליטיקה ועסקים. הקמת מרכז יזמות לסטרטאפיסטים.

במה את מתכוונת להתמקד בשנתיים וחצי הקרובות?

תלוי בתפקידי. כל עוד אני ראשת אגף איכות הסביבה ומחזיקת תיק הנשים, אני אתמקד בנושאים אלה.

מהו המסר שלך לתושבי פ"ת?

שמרו על הניקיון, הקפידו על הפרדת פסולת, שמרו על השטחים הירוקים שלנו, הקפידו לאסוף גללי כלבים ושמרו על עירנו יפה ונקיה. לנשים המסר הוא: אל תירתעו מעסקים ופוליטיקה, זהו המקום שממנו אנו יכולות להשפיע ולשפר את איכות חיינו. אנחנו משכילות ומוכשרות וצריכות להיות מיוצגות בהתאם למספרנו באוכלוסייה – 51%.

בימים הקרובים יתפרסמו כתבות וראיונות נוספים בנושא - מוזמנים לעקוב!

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...