אופטימיות זהירה

12/09/2014
חדשות

זו כנראה ההכנה הארוכה ביותר שהיתה אי פעם בליגת העל בכדורגל, אבל אם לא תפרוץ הלילה מלחמה, כנראה שמחר תפתח העונה – והפעם באמת.

לפיכך, זה גם הזמן לסכם את הפגרה ותקופת ההכנה. הפועל פ"ת חוזרת לליגת העל לאחר שנתיים. אמרנו שנתיים? זה נראה לכם יותר? לא בטוח שאתם טועים – למען האמת, בהתחשב בכל עונות הפירוק, עונות ללא מגרש ביתי וניהול מפוקפק, ניתן לומר שזו הפעם הראשונה לאחר חמש שנים לפחות (ויש שיגידו אף יותר) שהפועל פ"ת פותחת עונה בליגת העל, עם מגרש ביתי וניהול נורמאלי.

למעשה מדובר בקבוצה חדשה כמעט לחלוטין, כשרוב הסגל שעלה ליגה בעונה שעברה, כולל המאמן, הוחלף. במקומם הובאה שורה ארוכה של שחקנים, מקצתם עם ניסיון בליגת העל, אך לא מעט צעירים מושאלים מקבוצות אחרות. כוכב, חוגי, הירש, פרץ ואלטמן ינסו לעשות את הפריצה שלהם בקבוצה ממלאבס. אליהם יצטרפו שקלים, דיין, ושגיב כהן שחוזרים לקדנציה נוספת במועדון, וכן דרשלר, מוסא, אורמוש וטוקורה. ישלימו את הגרעין אלקסלסי, פסו ואסולין שעלו עם הקבוצה ליגה. על הספסל וביציע ימתינו להזדמנות שחקני הבית, שרובם ככולם כמעט ללא ניסיון בקבוצת בוגרים: שרעבי, משאללה, סממה, אוראל כהן ועוד מספר שחקנים שוודאי יזפזפו בין משחקי קבוצת הנוער בבוקר לספסל הקבוצה הבוגרת.

בראון, דרשלר ורפי כהן. יחייכו?

הזכרנו את הניהול ורמזנו על יסורי האוהדים בשנים האחרונות. ההנהלה החדשה אומנם עושה רושם חיובי, ויש שיאמרו אף למעלה מכך. יחד עם זאת עדין חלה עליה חובת ההוכחה ומוטלות עליה הרבה משימות אותן תצטרך לבצע כבר בקרוב. לקבוצה עם מסורת וקהל אוהדים כמו של הפועל פ"ת מגיע תקציב הרבה יותר גבוה (ובטח לא פחות) מהפועל עכו או רעננה, שלא לדבר על זה שנמאס מההודעות חדשות לבקרים שאפילו תקציב המינימום בסכנה, וחסרים 500 ש"ח כדי להחתים שחקנים עם משכורת של 500 דולר. אם הפועל פ"ת לא תציג בעונה הבאה (2015-16) תקציב של 20 מיליון ש"ח לפחות, להנהלה שלה אין זכות להמשיך. בנוסף (ואולי בעצם זה חלק מהעניין) נדרש שיפור משמעותי במיתוג ושיווק הקבוצה, בין היתר אתר רשמי, חנות אוהדים רשמית ועוד. בעיני רוב אנשי המקצוע הפועל פ"ת נחשבת היום כקבוצה קטנה מאוד, ואת זה חובה לשנות. על כותרות לא ספורטיביות אנחנו בכלל לא רוצים לדבר, ומקווים שהן נחלת העבר.

מה כבר לא נאמר על עמדת המאמן במהלך הפגרה. יאמר לזכותו שהוא מתמודד יפה מאוד עם הגיחוך והציניות המאפיינים את כלי התקשורת הארציים, ואם יצליח להפגין יכולת דומה גם בהכנת הקבוצה למשחקים, אולי גדל כאן מאמן להרבה שנים.

מהפכה אחת הם כבר עשו העונה. הקהל של הפועל

ציונים ותחזית

סגל: עם תקציב שכר שחקנים הנמוך בליגה (כמיליון דולר בלבד), רבים טוענים כי מדובר בסגל החלש בליגה. בהתחשב בעובדה כי שחקנים רבים בגיל נוער/חיילים המשתכרים שכר מינימום לא בטוח שזה המצב. כמו כן לא תמיד המשכורת משקף את התפוקה באותה עונה. ציון 6.

מאמן: קצת קשה לתת ציון למאמן שהוא סוג של נעלם. ובכל זאת – בזכות האומץ, וגם בגלל תחושת הבטן – ציון 7.

אוהדים: האמת? מדובר בנס. לא ברור איך קהל שנאנס כבר שני עשורים עדיין לא מתייאש. חשבנו על ציון 10, אבל רצינו להשאיר מקום לשיפור. בעצם לקהל הזה יש עוד משימה אחת לפני שהוא מקבל את הציון הנכסף – להיות הבעלים של המועדון. ציון 9.

הנקודה הקריטית: נדמה כי העונה תקום ותיפול על קאלה דרשלר וליאור אסולין. על רקע ריבוי השחקנים הצעירים נראה כי המוביל והמאסף ישפיעו מאוד גם על רמת השחקנים שישחקו ביניהם, וזאת מעבר לעובדה כי מדובר בשני התפקידים הכי משמעותיים לתוצאה של משחק כדורגל.

שימו לב: מיקל סממה מסומן ע"י רבים ככוכב הבא שיצא ממחלקת הנוער המקומית. השאלה היא אם וכמה הזמנויות להוכיח את עצמו הוא יקבל כבר העונה.

תחזית ריאלית: הקבוצה צוברת מספיק נקודות בחלק הראשון של העונה, אך חלה ירידה לקראת פגרת ינואר, שבה משוחררים לקבוצות האם שלהם מספר שחקנים שבלטו, כדי לחסוך כסף למועדון, דבר שיאפשר לו לפתוח את העונה הבאה מבלי שהבעלים יוציא כסף מהכיס. בגביע המדינה הפועל כפר-סבא מתגלית כמכשול בלתי עביר.

תחזית פסימית: המאמן והשחקנים הצעירים לא מתאימים לליגת העל. קאלה דרשלר מוציא הרבה דגים מהרשת והקהל קורא למאיר שמיר לחזור. חוזרים לליגה השנייה ולימי שישי.

תחזית אופטימית: הקבוצה פותחת את העונה בהססנות, אך לאחר התבוסה בסמי עופר חל שיפור ניכר והקבוצה מסיימת במרכז הטבלה רחוק ממאבקי התחתית. בגביע המדינה מתחוללת סנסציה וחניכיו של עידן בראון מצליחים לנצח את הפועל קטמון מליגה א', בדרך לחצי גמר הגביע, שם נעצרים ע"י רן בן שמעון.

אגב, סקר גולשי פ"תנטו קבע כי הקבוצה תסיים את העונה במקומות 7-9.

מה דעתכם? לכם יש תחזית שונה? מוזמנים לשתף בתגובות...

שתף ב-

תגובות

משה פרימו:
ציון 3
123 - 12/09/2014
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...