אולי בשנה הבאה

20/09/2014
חדשות


הפועל פ"ת סגרה היום את תשע"ד עם עשרה ימים נוראים שבהם ספגה 15 שערים ו- 4 הפסדים, האחרון שבהם היום במסגרת המחזור השני של ליגת העל בכדורגל – 3:1 מול הפועל ב"ש במשחק רב אירועים.

לעולם לא נדע מה היתה יכולה להיות תוצאת המשחק אילו לא היה נפסל השער החוקי של ליאור אסולין, אבל דבר אחד ברור – זה לא יספיק. זה לא יספיק משום שמי שצפה היום במשחק הבין שהסגל הקיים של הקבוצה סובל לא רק מבעיות מקצועיות, אלא גם מנאיביות שהיא נחלתם של כל מערכי הקבוצה. דווקא במשחק שבו המלאבסים היו לא פחות טובים מהיריבה החזקה על הנייר, הם נוצחו בקלות בלתי נסבלת. ואם ביום כזה מפסידים בקלות במגרש הביתי מול קבוצה שלא מתעלה על עצמה, סימן שהבעיה עמוקה.

הנאיביות לא פסחה גם על המאמן המוכשר עידן בראון, שמבטיח עתיד ורוד לאחר שהקבוצה תתחזק השבוע בשלושה זרים. הלוואי שהוא צודק. השבוע האחרון היה סוער במיוחד בקבוצה שהודיעה על כוונתה לשחרר שניים משחקניה (אלקסלסי ואסולין) מסיבות כלכליות. בנוסף עבד השבוע רב סרן שמועתי שעות נוספות בהפועל פ"ת, כשגם השקט התעשייתי שנראה מנת חלקה של ההנהלה החדשה הופר.

קאלה דרשלר. הוא לא הבעיה

בינתיים עלתה היום הקבוצה עם ההרכב הבא: קאלה, שקלים, פסו, שרעבי, מוסא, אורמוש, טוקורה, דיין, כוכב, אלטמן והירש. במחצית השנייה שולבו: אסולין, פרץ וכהן.

השופט גיא ברגר שרק לפתיחת המשחק לעיני כ-4,000 צופים. ניתן רק להצטער על כך שדווקא הפועל פ"ת, שהיתה הראשונה ליזום את מחאת מחירי הכרטיסים, גובה 80 ש"ח עבור כרטיס כניסה, דבר המונע מרוב אוהדיה הנאמנים להגיע לאיצטדיון ראש הזהב. וכך, פרט למנויים, אוהדי הקבוצה המקומית כמעט ולא רכשו כרטיסים והותירו את הבמה לאורחים מב"ש, שהיוו את הרוב באיצטדיון.

המשחק נפתח על מי מנוחות, כשבדקה ה-9 ובהתקפה הראשונה המשמעותית של האורחים הם כבשו: שרשרת טעויות של כמעט כל שחקני המערך האחורי איפשרה לגורדנה לדחוק משני מטרים פנימה – 1:0 לבאר שבע. עד למחצית שלטו המלאבסים ואף הגיעו למספר הזדמנויות, כשרק חוסר דיוק (שלא לומר נאיביות) במסירה האחרונה ו/או בבעיטה לשער מנעו מהם להשוות. דווקא בדקות הטובות של פ"ת, האורחים היו קרובים לכיבוש שער נוסף בנגיחה למשקוף מכדור חופשי הרחק מהשער (נאיביות כבר אמרנו?).

המחצית השנייה התנהלה באופן דומה לראשונה. בדקה ה-56 כבשו האורחים את השני בנגיחה של דובב גבאי, שסיימה עוד התקפה שבלטה בה החולשה ההגנתית של המארחים. בדקה ה-67 פגש גיא דיין בפעם השנייה את קורת שערו של אג'ידה, כשמייד לאחר מכן כובש אסולין המחליף שער כשר למהדרין שנפסל בטענת נבדל שלא היה. האורחים יצאו להתקפת נגד בסיומה כבש גבאי את השני שלו, לאחר עוד מחדל הגנתי, כשהפעם גם לקאלה יש חלק בספיגה.

ליאור אסולין. מתנת פרידה?

בעשרים הדקות האחרונות חלה נפילה ברמת המשחק, כשבדקה ה-90 ליאור אסולין ממתיק את הגלולה וכובש את שער הליגה הראשון של הפועל פ"ת העונה – 3:1 לבאר-שבע בסיום.

במחזור הבא תצא הפועל פ"ת למשחק "קל" מול מכבי חיפה ו-30,000 אוהדים באיצטדיון סמי עופר. לאחר ההפסד הצפוי (או שלא...) יהיו לקבוצה שלושה שבועות של פגרת חגים כדי להתאושש, לשלושת הזרים החדשים להתאקלם, ולמועדון כולו להתכונן להמשך העונה, שכמו שידענו – קלה היא לא תהיה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...