אגדות מתעוררות בספריית ברנר

09/02/2016
חדשות

ביום חמישי האחרון התקיים מפגש "אגדות מתעוררות בספרייה", בספריית חטיבת ברנר, לתלמידים - נציגים של בתי הספר אמיר, גורדון, עין גנים ושמעוני.

התכנית מיועדת לנציגי כיתות ג' ומטרותיה לעודד את הקריאה בקרב התלמידים הצעירים, לבסס את חווית הקריאה כחוויה משמעותית, וכן למצב את הספרייה כמקום המספק "חוויה אחרת" וזאת ע"י פעולות המשלבות אינטראקציה בין בני נוער, מדריכים, מתנדבים ותלמידים.

במפגש זה חוו התלמידים מפגש מרתק עם המאייר יניב שמעוני, אשר סיפר בכישרון ובקסם רב על תהליך היצירה שאותו הוא חווה בבואו לאייר ספרי ילדים. עוד הוא סיפר כי את עיקר השראתו הוא שואב מחוויותיו עם שתי בנותיו.

בהמשך, המשתתפים עסקו בסדנת יצירה "המאייר הצעיר" בהנחיית יניב ובהדרכתם של תלמידי כיתה ט' מחטיבת הביניים ברנר, אשר עברו הכשרה מתאימה ומשתתפים בתוכנית זו במסגרת "מעורבות אישית", בליווי המורה ליאורה וייס, רכזת החינוך החברתי בביה"ס.

שיא המפגש התרחש בשעה 19:00 כאשר ראש העיר איציק ברוורמן הגיע והקריא לתלמידים את הסיפור המרגש "העציץ הריק" (סיפור סיני עממי, שתורגם ע"י אפרת בן צור). לאחר מכן ראש העיר ניהל עם התלמידים דיון מעניין על מוסר ההשכל שבסיפור.

עוד השתתפו במפגש מנהלת חטיבת ברנר ישראלה אור ארליך, מנהלת הספרייה עירית גרוס והספרנית המתנדבת המורה ויטה ניפקר, מזל צומעי מנהלת מדור התפתחות אישית ומעורבות חברתית וחני לוי סגנית מנהלת אגף חינוך יסודי המובילה את הפרויקט "אגדות מתעוררות".

כל תלמיד קבל בתום המפגש המהנה עציץ עם פרח. במפגש זה נוצר שיתוף פעולה מוצלח ביותר בין מתנדבי החטיבה לתלמידים הצעירים, וכולם יצאו נרגשים לקראת המפגש הבא.

(התמונות באדיבות ספריית ברנר ודובר העירייה)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...