ילדי בית ספר "קפלן" הדליקו נר חנוכה ראשון עם ילדי בית חולים "שניידר"

17/12/2014

מאת: נופר אהרון ואופיר חלילי מכיתה ו'1

אנו תלמידי שכבת ו' בבית ספר "קפלן" בפ"ת העלנו מיזם הנקרא "שמח זה בריא". מטרת המיזם - לתרום ולשמח ילדים חולים.

אז איך הגענו למיזם הזה? בשיעורי "תרבות ישראל" חשבנו מהי המשמעות של בר\בת מצווה? הילדים ציינו שהמשמעות היא להיות בוגר, אחראי, עצמאי וחברותי. לאחר מכן חשבנו על פעילויות שילדים בוגרים, אחראים ועצמאים יכולים ליזום ולתרום לנו ולסביבה שלנו.

כדי להשיג את סכום הכסף שרצינו לתרום, העלנו רעיון של יום מיוחד עם פעילויות וסדנאות לכל תלמידי בית הספר. זה קרה בשבוע היזמות העולמי. היו סדנאות רבות, לדוגמא: סדנת בצק סוכר, סטנדאפ, סדנאות יצירה ועוד. כל תלמיד בחר סדנא אחת ושילם עליה 5 שקלים, ואחרי שסיימו את הסדנאות, תלמידי שכבת ו' מכרו פופקורן, פטל, בייגלה ודברים מתוקים. לאחר מכן ספרנו את הכסף שקיבלנו ותרמנו אותו ל"שניידר".

ביום שלישי 16.12.14 הלכנו עם קבוצת תלמידים, מורים והמנהלת טלי טולדנו להדלקת נר חנוכה ראשון ב"שניידר" כדי לשמח את החולים ולתת להם הרגשה טובה ונעימה, כדי שידעו שגם הם חלק מחג החנוכה.

בהתחלה המקהלה של סי היימן שרה וניסו לגרום גם לילדים שבבית חולים לשיר ולשמוח, והם זרמו איתנו.  אחר כך אופיר מכיתה ו'1 בירך והדליק את הנר עם ראש העיר איציק ברוורמן ומנהל בית חולים שניידר פרופסור יוסף פרס.

בסוף הטקס חילקנו סופגניות וסביבונים לילדים חולים.

ניגשנו לרכזת עמותת "ילדים שלנו" אירית שהרבני ושאלנו אותה מה היא חושבת על המיזם של שכבת ו'. זה מה שהיא ענתה: "זה יוצא מן הכלל. אתם כאלה חמודים ומקסימים. אני גאה בכם כל כך. זה נהדר שילדים עוזרים לילדים אחרים. זה לא מובן מאליו ואני כל כך מודה לכם על הכל".

שמחים וגאים חזרנו הביתה.

לדף הראשי של בלוג כתבים צעירים – בי"ס קפלן פ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...