"פתח תקווה היא עיר המיומנויות של המאה ה-21"

15/06/2017
חדשות


בסוף השבוע חגגו במערכת החינוך העל יסודי יום הלמידה שכלל לימוד מגוון עם סדנאות שהועברו על ידי תלמידים.

רויטל שפירא מנהלת האגף לחינוך על יסודי מסבירה: "לפני שנתיים הכרזנו על פ"ת עיר המיומנויות של המאה 21, כן דווקא כאן בעיר הותיקה הזאת, ובחינוך העל יסודי המכוון לתוצאות והישגים החלטנו לצד שיפור הישגים לימודיים, הצטיינות, צמצום פערים לימודיים וקידום מרחבים מצמיחים בבתי הספר, לפתח ולקדם את תפקודי הלומד במאה ה- 21".

צילום: לשכת דובר העירייה

"בשנה שעברה בכל בתי הספר פיתחו "קורסים" ויחידות הוראה מגוונות סביב תפקודי לומד, השנה החלטנו להרחיב את האוטונומיה ולאפשר לכל בי"ס לבחור את דרכו ובלבד שיהיה לנו הרבה עש"ן: עומק, שכיחות ונראות גדולה יותר של מיומנויות המאה ה- 21.  החלום שלנו שתלמיד המסיים ללמוד במערכת החינוך בעיר פ"ת יוכל  להתגאות ולומר: בביה"ס שלי לא רק לימדו לבגרות ולמיצב, אלא הכשירו ואימנו אותי בתחומים מגוונים לחיים ונתנו לי כלים לשוק העבודה העתידי".

בכנס הוצגו תוצרי המיפויים שנערכו בשבעה בתי ספר בעיר. ממצאי המיפויים לימדו שיש התקדמות בהוראה מבוססת מיומנויות. התלמידים שנדגמו מדווחים שבתי הספר עשו תהליך של הוראה מבוססת מיומנויות, ביחס לפתיחת השנה, והמורים דיווחו על התכוונות ותכנון שיעורים בהתאם.

סיים את יום הלמידה  ד"ר עופר מורגרשטיין יועץ לאגף מו"פ של משרד החינוך ועוסק בחקר העתיד  בחינוך, שהרצה בנושא: כיצד נכין את התלמידים לעולם העתיד הבלתי ידוע?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...