"מאיר שמיר לעולם לא יחזור להפועל"

28/05/2016
חדשות


המחאה בדרבי הנוער אתמול אפשרה למאות אוהדים לנהל דו שיח ישיר עם ראש העיר וסגנו. כמובטח, אנחנו מביאים לכם כאן את עיקרי הדברים שנאמרו.

אין רע בלי טוב. כבר דובר ונכתב רבות בימים האחרונים על ההתנהלות הבלתי ספורטיבית (בלשון המעטה) שמנעה מאוהדי הפועל פ"ת לצפות אתמול בדרבי הנוער, ויחד עם זאת ההזדהות של ראש העיר איציק ברוורמן וסגנו איתי שונשיין יצרה מצב של "קבלת קהל" מאולתרת, כשבמשך שעתיים ניהלו השניים שיחות עם אוהדי הקבוצה, שרובם גם מן הסתם תושבי העיר, על נושאים רבים הקשורים לעיר.

ברוורמן ושונשיין, אוהדי הפועל פ"ת, פתחו אמש בעל כורחם סוג של חזית מול משפחת לוזון, שכזכור תמכה בבחירות האחרונות באורי אוהד, וגם השבוע לא כיבדה את ראש העיר ובקשתו לאפשר כניסה חופשית לדרבי. אבל למען האמת, בעוד ארבעה ימים, לאחר דרבי הגומלין, מי שיחזור למרכז הבמה היא הקבוצה הבוגרת ועתידה הלוט בערפל. אילולא דרבי הנוער, מה שהיה עומד במרכז חדשות הספורט המקומי היא ההודעה אמש של בעלי הקבוצה "דורון את דורון – גלנט את בן דקון" כי החליטו על הפסקת פעילותם באופן מעשי בניהול הקבוצה ועל העברת כל זכויות הניהול למנכ"ל יורם עינב.

אוהדי הקבוצה כבר רגילים לריטואל הזה שחוזר לפחות פעם בשנה, אך כאמור אתמול ניתנה להם הזדמנות, אולי חד פעמית, לרתום את קברניטי העיר להצלת הקבוצה ולחיפוש בעל בית רציני ומשמעותי.

שונשיין וברוורמן מדברים עם האוהדים

"אנחנו מנסים, לא פשוט למצוא רוכש לקבוצה", סיפר ברוורמן לאוהדים. לשאלת אחד האוהדים על מהות הקושי הרחיב שונשיין: "להפועל אין נכסים. זה לא מה שהיה פעם, ולכן לאנשי עסקים אין אינטרס להיכנס למועדון. בזמנו היה את האצטדיון, ומאיר שמיר הוא גאון. הוא עשה עסקה עם עצמו ועם ההסתדרות ואח"כ מכר במיליונים. עד היום הפרשה מתגלגלת בבתי משפט וטרם הגיעה אל סופה. מה שמעניין את שמיר זה הכסף ולא הפועל, ולכן הוא לעולם לא יחזור".

(הערת המערכת: מאיר שמיר הודיע בעבר כי אין ברצונו להגיב בנושא עד אשר ימוצה ההליך המשפטי עד סופו).

שונשיין הוסיף לגבי תמיכת העירייה מבחינה כספית: "התמונה שמוצגת בתקשורת אינה נכונה. תמיכת העירייה בהפועל עומדת על כמיליון ש"ח בשנה, וזאת משום שמעבר לתמיכה הכספית, העירייה מסבסדת למכבי והפועל את השימוש באצטדיון ושתי הקבוצות משלמות על כל משחק 16,000 ש"ח במקום 32,000 ש"ח. בנוסף ביצענו ואנחנו מבצעים שיפוצים במתחם סירקין שמשמש את הפועל פ"ת".

לגבי מה שקרה השבוע סיפר שונשיין: "אני דיברתי עם עמוס לוזון, וראש העיר עם אבי לוזון. זה לא עזר למרות שמחלנו על כבודנו וממש התחננו אליהם. הצענו לממן להם את כל העלויות של המשחק ובכל זאת הם לא נענו. אני עומד כאן אתכם וסובל כמוכם. הם ניצחו בטווח הקצר, ואנחנו ננצח בטווח הארוך. בישיבת מועצת העיר ביום ראשון הקרוב נעלה הצעה שתמנע תמיכה כספית במועדונים שינהגו בחוסר ספורטיביות כפי שמכבי התנהגה השבוע".

אגב, רוב האוהדים שנכחו במקום הביעו את אכזבתם מתמיכת העירייה עד כה במועדון, וגם הטילו ספק רב לגבי הדיבורים וההבטחות שניתנו לעתיד.

ברוורמן הבטיח כי הוא ימשיך בחיפושים אחר בעל בית לקבוצה, כפי שאמר לפני עשרה ימים בראיון כאן בפורטל פ"ת, וכי ימשיך בשיחות ובפגישות עם כל הגורמים הרלוונטיים כדי להבריא את המועדון ולהוציא אותו לדרך חדשה. אנחנו נמשיך לעקוב ולעדכן בנושא.

לחדשות נוספות על הפועל פ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...