תרגיל חירום עירוני בנושא קליטת מפונים

13/02/2018
בריאות ובטיחות


במסגרת שיפור ההערכות לחירום התקיים היום (13.2) תרגיל חירום עירוני בנושא קליטת מפונים.

במסגרת התרגיל ניתנה לכל הגורמים סקירה על התהליך של פתיחת מרכז קליטת מפונים במקרה חירום (רעידת אדמה, נפילת טילים וכדומה), תואר התהליך של פתיחת מרכז קליטה, כיצד מתקבלת החלטה כזו, ומה תפקידו של אחד במערך החירום.

צילום: לשכת דובר העירייה

במסגרת התרגיל נפתח חפ"ק עירוני וחפ"ק של פיקוד העורף, חפ"ק של מינהלת הרובע בחירום (העיר מחולקת בעת חירום לשבעה רובעים), עמדה לקליטת מפונים, תחנת חלוקת מים בשיתוף מיתב, בוצע תרגיל משולב של צוות מתנדבי יחידת הסע"ר יחד עם תלמידי כיתה י' שעברו הכשרה, ועוד.

התרגיל בוצע בתיכון אמית אלירז, אשר נרתם לתרגיל ואף ביצע ביחד עם אגף הביטחון תרגיל מקדים. יאיר שיטבון מנהל התיכון נערך לאירוע וניהל את חלקו במרכז הקליטה "שנפתח" בשטח ביה"ס ותלמידי בית הספר השתתפו אף הם בתרגיל.

תיכון אמית אלירז הינו אחד מ- 32 מרכזי קליטה מתוכננים, שעשויים להיפתח בעת חירום, בהתאם לתרחיש ולהחלטות שיתקבלו.

את התרגיל יזם והפיק אגף הביטחון בניהולו של יריב סנדלון ובראשות מ"מ רה"ע אוריאל בוסו שפתח את התרגיל ואמר: "חשוב להיערך לכל תרחיש במיוחד בימים אלה של מתיחות בצפון. אני מודה למנהל האגף ולכל הצוות על העבודה המאומצת וההערכות המיטבית".

יש לציין כי כחלק משיפור הערכות בתי הספר לחירום הסתיימה בימים אלה חלוקת מכשירי דפיברלטור ל-51 בתי ספר, וזאת כחלק מתוכנית רב שנתית לחלק לכולם. בנוסף הותקנו בכ-80 בתי ספר מערכות התראה כנגד רעידות אדמה.

בשבוע הבא - בתאריך 20.2, יום שלישי, יתקיים תרגיל התגוננות ארצי בכלל מוסדות החינוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...