תלמיד חטיבת בן גוריון זכה בתחרות "תורה, נביאים וכותבים"

23/04/2017
חדשות


התלמיד צור הנדל מכיתה ט' בחטיבת בן גוריון פתח תקווה זכה במקום הראשון בתחרות הארצית "תורה, נביאים... וכותבים!" מטעם מנהל חברה ונוער, משרד החינוך.

סך הכל זכו שישה תלמידים מכל הארץ, תלמיד מכל מחוז. טקס הסיום והענקת הפרס יתקיימו ביום העצמאות, בתיאטרון ירושלים, במסגרת חידון התנ"ך העולמי, במעמד ראש הממשלה ושר החינוך.

צור עוסק בחיי היומיום בכתיבה ובהלחנה, ובחירתו לקחת חלק בפרויקט "תורה, נביאים וכותבים" הייתה טבעית ומתבקשת .

צור הנדל (אלבום אישי)

יצירתו של צור "מקיש המכיש" עוסקת בדמותו של הנחש בספר בראשית. ביצירה זו, מופיע האדם בדמותו של הנחש המפתה והמתפתה .היצירה מעלה שאלות לגבי רמת מוסריותו של האדם, ודרך התמודדותו עם רגשות שליליים המביאות אותו לידי חטא, ומותירות אותו עם רגשות אשם.

היצירה עוסקת למעשה בשאלות מוסריות - פילוסופיות איתן מתחבט האדם, שהרי בכל אחד מאיתנו נמצא אותו "יצר רע". יופייה של היצירה ניכר בשפה הגבוהה בה היא כתובה, בבחירה המקורית של דמות הנחש שמסמל דווקא את האדם, באופן בו היא נתונה לפרשנויות רבות, ולכך שמעוררת מחשבה בקרב הקורא.

בתכנית כולה נטלו חלק 15 תלמידים משכבת ט' בהובלת שתי המורות - גלית ברוידא רכזת המקצוע ואיילה רוזנברג, אשר הנחו את התלמידים ועבדו איתם במשך כשלושה חודשים.

לאחר הגשת כל העבודות, נקבע צוות שופטים מתוך החטיבה שכלל גם את מנהל ביה"ס אורן קמינצקי וכל אחד דירג את היצירות הטובות ביותר בעיניו. ביה"ס היה צריך להגיש 3 יצירות, וביניהן הוגשה גם יצירתו של צור.

אורן קמינצקי מנהל בית הספר: "תכנית זו הנה חלק מתכניות ותחרויות אליהן נכנס ביה"ס בשנתיים האחרונות, שנועדו לטפח יצירתיות ולמידה משמעותית בקרב התלמידים. אני גאה בצור ובכל התלמידים על התהליך וההישגים".

חטיבת בן גוריון גם זכתה במקום הראשון בתחרות המחוזית בין החטיבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...