תלמידי אחד העם זכו בתחרות הארצית של מרכז זלמן שז"ר

03/12/2017
חדשות


מקום ראשון! תלמידי תיכון אחד העם גם השנה זוכים, באופן רציף, בפרסים ובהערכה רבה על עבודות המחקר. מתוך 120 עבודות רק 10 זכו - ביניהן העבודות של ארבעת תלמידי תיכון אחד העם פתח תקוה.

מקום ראשון לתלמידים המחוננים מתיכון אחד העם באם המושבות פתח תקוה, בניהולה של ענת ארנון, בתחרות הארצית של מרכז זלמן שז"ר והחברה ההיסטורית הישראלית, לעבודות גמר מצטיינות בהיסטוריה לשנת תשע"ח.

מימין: רועי גולן, איל ציוני, דליה בן אסא, רומי זוהר ורחל קומיסרצ'יק (צילום: ביה"ס)

ביום 27.11.2017 התקיים טקס מרשים וחגיגי להענקת פרסים לעבודות גמר/חקר מצטיינות בהיסטוריה לשנת תשע"ח. 120 עבודות הוגשו לתחרות ורק 10 עבודות מכל הארץ זכו - ביניהם תלמידי אחד העם, פתח תקוה. ארבעה מתלמידי י"ב 4 מכיתת המחוננים בתיכון אחד-העם זכו במקום הראשון בפרס היוקרתי לעבודות חקר/גמר מצטיינות.

ראש העיר איציק ברוורמן: "כל הכבוד לתלמידים הזוכים! התלמידים שזכו בפרס זלמן שז"ר חקרו והתעמקו בנושאים ייחודיים ומאתגרים. אני מעריך עד מאד את צוות בית הספר ובמיוחד את המורה דליה בן אסא, רכזת מגמת המחוננים, על שעוררה בהם את הסקרנות והרצון לחקור ולגלות עוד על הנושא הנחקר וללמוד אותו ביסודיות. אני מאחל לתלמידים המשך הצלחה והמשך למידה פורייה ומאתגרת".

כמדי שנה מכון זלמן שז"ר לחקר תולדות עם ישראל ויהדות והחברה ההיסטורית הישראלית  בירושלים מעניקים פרסים לתלמידי י"א ו-י"ב שכתבו עבודות גמר מצטיינות בנושאים  בתחום ההיסטוריה. השנה הטקס שהתקיים באוניברסיטת תל אביב, היה מרגש באופן מיוחד. קדמו לו הרצאות מרתקות בנושא 'היסטוריות מחוברות אירופה ואסיה', מפי מרצים מומחים בתחום לימודי אסיה מהאוניברסיטה העברית ומאוניברסיטת ת"א.

הטקס נערך במעמד הגב' אלירז קראוס, מנהלת אגף חברה ורוח במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך ,פרופ' אביעד קליינברג, ראש בית הספר להיסטוריה באוניברסיטת ת"א ומיכל נקר מנכ"לית מרכז זלמן שז"ר.

פרופ' אביעד קליינברג, ראש בי"ס להיסטוריה באונ' ת"א נשא דברי ברכה בטקס. הוא ציין בדבריו את החשיבות שבלימוד המחקר במדעי הרוח וההיסטוריה שהם התשתית והדרך להנחלת ערכים הומניסטיים ואוניברסליים, ותנאי הכרחי ללימוד מחקר בהיסטוריה והבנייתה של מדינה דמוקרטית ליברלית נאורה. לימודים אלה מספקים, בין השאר, מטען של ידע שבלעדיו התלמידים לא יכירו ערכים ומורשת תרבותית.

הוא הוסיף בדבריו כי חקר ההיסטוריה מפתח חשיבה והעמקה בלימודי רוח בכלל אשר יש בהם כדי לתרום לצמיחת מנהיגות עתידית.

ארבעת התלמידים אשר זכו בפרס הם:

1. רחל קומיסרצ'יק ורומי זוהר אשר כתבו עבודת חקר בנושא: "כיצד ארה"ב השתמשה בקולנוע כאמצעי תעמולה ושכנוע בזמן מלחמת העולם השנייה".

2. רועי גולן ואיל ציוני אשר כתבו עבודת חקר בנושא: "מדינות הציר בעלילוני (קומיקס) גיבורי על  1938 -1946".

את התלמידים מלווה דליה בן אסא רכזת מחוננים עירונית, רכזת עבודות החקר ומנחה את העבודות. השופטים אשר התרשמו מאד מהעבודות, שהיו ברמה אקדמית גבוהה, ציינו כי "מאחורי כל תלמיד חוקר עומד מורה מנחה ותומך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...