תיכון ברנר פ"ת משתתף בתכנית "אוצרות"

19/02/2017
חדשות


אגף מורשת במשרד החינוך מחוז תל אביב קיים בחודש שבט מפגש סיום שנה חגיגי של בתיה"ס שמשתתפים בתכנית "אוצרות" - מיזם בתי ספר מובילי יוזמה בתחום תרבות יהודית ישראלית.

מטרת המיזם לחבר את התלמידים לאוצרות הרוח והיצירה היהודיים מכל הזמנים ולטפח שייכות ואחריות לתרבותם ומורשתם מתוך גישה ערכית וביקורתית.

התמונה באדיבות ביה"ס

מתוך קריאה זו הצטרף תיכון ברנר, בניהולה של מיכל מרדכי ריכרט להפעלת יוזמה בנושא במהלך שנה"ל תשע"ו. העיסוק בזהות יהודית ישראלית בא לידי ביטוי הן בטיפוח סביבות למידה בית ספריות בתרבות יהודית ישראלית  והן ברמה כיתתית, על ידי הכוונת התלמידים לעשייה יישומית, ליצירתיות, מעורבות בלמידה וטיפוח לומד עצמאי. כל זאת באמצעות הפעלת תכנית לימודים ייחודית "תכנית חמשת השלבים" שפותחה ומופעלת על ידי רעות הוכמן.

במסגרת הכנס, מלי נסים – רכזת תושב"ע ומשפט עברי ורעות הוכמן ממובילות התכנית בתיכון ברנר, הציגו את היוזמה הייחודית על בימת התוצרים ובסדנה המדמה את הנעשה בכיתה. בנוסף, התקיימה הרצאה מעוררת השראה של יאיר פרטוק אודות יזמות, ובסוף האירוע הוענקה למשתתפים תעודת הוקרה על היותם חלק מהמיזם.

התכנית עתידה להמשיך גם בשנה"ל הקרובה תוך המשך שיתוף הפעולה עם ראשיה המסייעים לנו רבות: שרה קוך, רפרנטית תרבות יהודית ישראלית, במחוז ת"א, פארי סינקלר ומיכל מרדכי מנהלת ביה"ס, שמעניקה רוח גבית לקידום היוזמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...