תוכנית הספורט של רדיו פ"ת מתכוננת לדרבי

28/08/2014
חדשות

הליגה נדחתה אומנם בשבועיים נוספים לפחות, בעוד החלטה הזויה של מנהלת הליגה, אבל בפ"ת יהיה מעניין בשבת: דרבי פתח-תקוואי בכדורגל במסגרת גביע הטוטו, בשעה 18:00 וללא הגבלת קהל, סימן להפסקת האש. עד כה מכבי לא מרשימה, והפועל מפתיעה לטובה. שי קרנר ניסה בתוכניתו השבועית, ובעזרת אנשי מקצוע משני צידי המיתרס, לחזות מה יקרה בשבת ובליגה, ובנוסף להתייחס גם לסוגיית הכבוד לשחקני העבר ולמסורת של שני המועדונים.

קפטן העבר של מכבי פ"ת, שרון צופין, שמאמן היום ילדים ונערים בהוד השרון, לא מתרגש מההופעות החלשות עד כה של הקבוצה: "זו רק תחילת העונה ובסה"כ מדובר בגביע הטוטו. מכבי עשו רענון משמעותי, כך שיקח זמן להתחבר. הציפיות שלי מהקבוצה הן לדשדש במרכז הטבלה. פלייאוף תחתון לא יהיה כשלון. דרבי זה דרבי, גם אם לא מדובר במשחק ליגה, וזה עדיין יותר מעוד משחק אימון. מי שגדל בעיר יודע שמדובר בהרבה יוקרה. מכבי פייבוריטית, כי הפועל רק עלו ליגה ועם תקציב נמוך. בליגה מכבי יסיימו לפני הפועל – אין לי ספק בכך".

צופין לא הסתיר את אכזבתו מהכבוד שניתן לשחקני עבר של הקבוצה: "אני לא אהיה במשחק בשבת. אין כמעט שחקני עבר שמגיעים למשחקי הקבוצה, כולל אלו ששיחקו איתי. הם לא מזוהים עם המועדון ולא מתעניינים בקבוצה. שחקני עבר צריכים להשתלב במועדון. אני מקוה שיהיו עוד הרבה שישתלבו כמו עומר גולן ומורד מגמאדוב . לצערי מי שמתעסק בקבוצה הם אנשי המשפחה. הדרך לאחרים חסומה, אבל זה המצב: בעל המאה הוא בעל הדעה".

יוסי שושני, כוכב העבר של הפועל פ"ת (וגם עם רקורד של עונה אחת במכבי) התייחס לדרבי: "זו הכנה טובה לליגה. ששיחקתי בהפועל שלטנו בעיר. התקוה ששתי הקבוצות תחלנה בצורה טובה את הליגה. המשכיות זה אחד הדברים החשובים, מה שלא קורה בהפועל בשנים האחרונות, ומכאן העליות והירידות. יחד עם זאת עושה רושם השנה עשו רכש נקודתי נכון, וזה נראה טוב. מבחינת הפועל מוטב היה אילו הליגה היתה מתחילה בשבת, משום שהם עשו תוצאות טובות, ויש התלהבות של עליית ליגה. מכבי לא נראית טוב, אבל גביע הטוטו הוא סוג של הכנה. לדעתי הדרבי המשחק יהיה שקול והמאמנים ישפיעו במיוחד על התוצאה. לפני מספר שנים קיבלנו, שחקני העבר, מנוי לכל החיים – וזה יפה מאוד. השנה רוצים לעשות שינוי, ואני עדיין לא יודע מהו. אם אין זיקה לעבר, יש לך בעיה עם העתיד. אני אהיה בשבת באיצטדיון בפ"ת".

אוהדת הפועל פ"ת, שהיא גם הדוברת של הקבוצה, שרון קביליו: "מי לא מחכה לדרבי בפ"ת? שני המועדונים התחזקו בקיץ, וזו הזדמנות טובה לראות מי יותר טוב. כקבוצה שעלתה ליגה היינו חייבים לעשות הרבה שינויים. אין לנו תקציבי ענק ולכן אנחנו לא יכולים להחתים שחקנים לשנים רבות. אנחנו לא יוצאים בהצהרות בשלב כזה מוקדם של העונה. אם נשמור על יציבות תהיה לנו קבוצה טובה מאוד. התגובות של האוהדים חיוביות מאוד. מכרנו כבר למעלה מ 1,600 מנויים, וצפויה עונה שמחה. מאז שאני זוכרת את עצמי אני בתחום הספורט, אבל לעבוד בתוך קבוצה זה להרגיש חלק ממשהו, והתחושה נהדרת".

גדי בן דרור, קפטן העבר של מכבי: "סוף סוף יש עניין בגביע הטוטו. טוב שהדרבי גם יתקיים בפ"ת. הדחייה בליגה תעזור למכבי להתכונן, ואני מקוה שלא יהיה לחץ ויתנו לרן בן שמעון לעבוד בשקט. לצערי במכבי פ"ת לא שואפים לצמרת, ולכן גם לא יכולים להגיע לשם. מרכז טבלה יהיה הצלחה העונה. סגל השחקנים לא מלהיב, ופלייאוף עליון יהיה הפתעה גדולה".

אז מה יהיה בשבת? מוזמנים להגיב ולנחש...

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...