שפות תכנות מוכרות שיבטיחו לכם עבודה בעולם ההייטק

15/03/2017
חדשות


עבודה בתחום ההייטק היא חלום של רבים מאתנו ואחת הדרכים להשתלב בענף היא באמצעות קורס תכנות. למרות שקיימות שפות תכנות רבות, יש כמה שבהחלט יכולות להבטיח כרטיס כניסה למשרה מתגמלת. הנה כל הפרטים עליהן

הביקוש לעבודה בהייטק החל בשנות ה-90 של המאה הקודמת והגיע לשיא במילניום הנוכחי. עבודה בענף הזה מזוהה עם תגמול גבוה, תנאים מועדפים ואפשרויות קידום רבות. גם העובדה שהמחשבים הם כיום חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו הופכת את הענף למבוקש במיוחד, בעיקר בישראל אבל גם במדינות מפותחות נוספות ברחבי העולם.

אחת הדרכים הבטוחות להשתלב בענף הייטק היא ללמוד תכנות. הבעיה היא שיש שפות תכנות רבות, ומי שאין לו את הרקע המקצועי הנדרש לא תמיד יודע במה להתמחות. הפתרון לכך הוא להכיר את שפות התכנות המרכזיות ואת המאפיינים שלהן.

שפתPHP  מול שפת ++C

PHP היא שפת תכנות שמיועדת בעיקר לבניית יישומי אינטרנט בצד השרת. היא יכולה לרוץ על המחשב האישי באמצעות תוכנה ייעודית, והתחביר שלה דומה לזה של שפת C. הסמנטיקה היא של שפת pearl וכיום היא נחשבת לאחת משפות התכנות הנפוצות בעולם.

יש כמה יתרונות שמדגישים את הערך המוסף של שפת PHP בהשוואה לשפות תכנות אחרות. ראשית, היא קלה להבנה וללמידה ובשימוש נכון היא יכולה להבטיח רמת אבטחה גבוהה מאוד. שנית, היא מותאמת לעבודה עם אתרים ברשת. כמו כן, זו שפה בקוד פתוח שאותה כל אחד יכול לפתח והיא מופצת בחינם.

שפת התכנות ++C מבוססת מטבע הדברים על שפת התכנות C שפותחה כבר בשנות ה-80 של המאה ה-20 אך עד היום היא מיישמת עקרונות של תכנות פרוצדורלי ותכנות גנרי. ++C היא שפה פופולארית בקרב מתכנתים והמושגים הבולטים בה כוללים הורשה, טיפוסיות חזקה, משתנה ייחוס והגבלת גישה.

שפת JAVA מול שפת Java Script

עוד שפת תכנות נפוצה ופופולארית נקראת JAVA. זו שפה תכנות מונחית עצמים והתחביר שלה מבוסס על שפת ++C עם הרחבות לתמיכה בתהליכי אבטחה ועבודה בסביבת אינטרנט. במסגרת לימוד JAVA למשל מריצה אותה על מחשבים שונים ועל מערכות JVM, טלפונים סלולריים וכמובן מחשבי על.

העקרונות המנחים של שפת JAVA הם שימוש בשפה בעלת טיפוסיות סטטית חזקה. היא כולל ניהול זיכרון אוטומטי ומאפשרת ירושה יחידה בלבד, בעיקר כדי למנוע בעיות דו-משמעות שמזוהות בדרך כלל עם ירושות יהלום. בגרסאות האחרונות שלה נוספו תמיכה בטכניקות של תכנות פונקציונאלי ותחביר להעברה של מתודות כפרמטר.

לצורך השוואה, גם Java Script היא שפת תכנות דינמית מונחית-עצמים, אבל היא מותאמת לשילוב באתרי אינטרנט ורצה על דפדפן בצד הלקוח. היא מרחיבה את היכולות של שפת HTML ומטרתה היא לסייע ביצירת יישומי אינטרנט מתקדמים ומורכבים יותר. 

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...