שמירה על הפרטיות באינסטגרם

01/02/2015 | גיל נוילנדר
חדשות

אינסטגרם זה מקום מעולה לשתף את התמונות שלכם ולצפות בתמונות של אחרים. אבל עם מעל 300 מיליון משתמשים, ייתכן שהתמונות שלכם יגיעו לאנשים שלא התכוונתם – מה שעלול לפגוע בפרטיות שלכם. איך תיהנו משימוש באינסטגרם מבלי להתפשר על הפרטיות שלכם?

בחודש שעבר הודיעה אינסטגרם שהיא הגיעה ל 300 מיליון משתמשים פעילים – ובכך למעשה עקפה את טוויטר. מדובר ללא ספק בהרבה מאוד תמונות והרבה מאוד אנשים - שייתכן שלא הייתם רוצים שייחשפו לתמונות שאתם משתפים. רגע לפני שאתם משתפים את התמונה הבאה, הכנו לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על הפרטיות שלכם גם באינסטגרם.

1. השתמשו ב Private Mode

כל תמונה שאתם מצלמים באמצעות האינסטגרם נשמרת בזיכרון המכשיר, אך היא גם מתפרסמת בחשבון האינסטגרם שלכם – שאותו כל אחד יכול לראות, אלא אם כן הגדרתם את החשבון שלכם כ"פרטי". כדי לעשות זאת כנסו לפרופיל שלכם על ידי לחיצה על הכפתור הפרופיל למטה מימין, לחצו על edit your profile ואז על Posts are private. עכשיו, רק העוקבים שאישרתם יכולים לצפות בתמונות שאתם מעלים.


2. חסמו משתמשים לא רצויים

אם יש לכם עוקבים, שמסיבה כלשהי אתם כבר לא מעוניינים שיראו את התמונות שאתם מעלים, אתם יכולים פשוט לחסום אותם. כדי לעשות זאת לחצו על כפתור הפרופיל בפינה הימינית התחתונה של המסך, ואז על הספרות שמראות את מספר העוקבים שלכם. לחצו על שם איש הקשר אותו אתם רוצים לחסום לאחר מכן לחצו על כפתור התפריט הפינה הימינית עליונה של המסך ואז על Block User.

3. שתפו רק עם עוקבים מסוימים

אם צילמתם תמונה שאתם מעוניינים לשתף רק עם אנשים מסוימים ולא עם כל ציבור העוקבים שלכם באינסטגרם, אתם יכולים להשתמש בפיצ'ר 'אינסטגרם דיירקט'. לפני שאתם מפרסמים את התמונה בחרו ב"דיירקט". לאחר מכן תוכלו לבחור עם מי מבין העוקבים שלכם תשתפו את התמונה.

4. בדקו את הגדרות הפייסבוק שלכם

כאשר אתם משתפים תמונה מהאינסטגרם בחשבון הפייסבוק שלכם, אתם עלולים לשתף אותה עם אנשים שלא התכוונתם. תוכלו להגדיר מראש מי יוכל לצפות בתמונות האינסטגרם שאתם משתפים בפייסבוק, כדי לעשות זאת כנסו להגדרות חשבון הפייסבוק, בחרו ב"אפליקציות" ואז ב"אינסטגרם" בחרו את ההגדרה הרצויה, ואל תשכחו לשמור.

5. היזהרו מה Photo Map

אינסטגרם מאפשרת לכם "להצמיד" את התמונות שלכם למפה באמצעות פיצ'ר הנקרה Photo Map. הפיצ'ר הוא מגניב למדיי, אך חשיפת המיקום שלכם בכל תמונה ותמונה שאתם מעלים עלול להיות בעייתי כשמדובר בפרטיות שלכם. אם אתם לא רוצים שמיקומכם ייחשף ודאו שהאופציה Photo Map מנוטרל.

 

לכתבות נוספות בנושא אבטחה, מחשבים ואינטרנט

גיל נוילנדר - מנכ"ל ESET ישראל

ESETאודות

חברת ESET הינה ספקית בינלאומית של תוכנת האנטי וירוס NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security לארגונים בגדלים שונים וצרכנים פרטיים. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-180 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.

רוצים שגם החברים שלכם יקראו את הכתבה?

שתפו אותם ע"י לחיצה על כפתורי הרשתות החברתיות - כאן:

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...