שיתוף פעולה יוצא דופן לכבוד יום הולדת 140 לפ"ת

21/01/2018
חדשות


פרויקט בין דורי ייחודי יביא ללמידה משותפת של תלמידים עם ותיקי העיר וביחד הם יערכו סרטים לכבוד 140 שנה לפתח תקווה.

היום התקיים בקריית המוזיאונים ביד לבנים מפגש הפתיחה של פרויקט מרגש שיפעל לאורך שנת הלימודים ובו תתקיים פעילות משותפת של מגמת תקשורת בתיכון "גולדה" אם המושבות עם קבוצת "דוקו פ"ת" בחסות הארכיון לתולדות פ"ת ומנהל התרבות בעיריית פ"ת.

קבוצת "דוקו פתח תקווה" כוללת את גמלאי העיר היוצרים קולנוע תיעודי, וכאמור הם חוברים לפעילות חינוכית ולמידה משותפת "מחוץ לקופסא" בפרויקט "יוצרים קולנוע תיעודי בסימן 140 שנה לפתח תקווה".

לוגו דוקו פ''ת - עיצוב גרפי תמי שניידובר

הכנס פתח יצירה משותפת ביוזמת הארכיון לתולדות פתח תקווה בין תלמידים לבין תושבי העיר ביצירת סרטי תעודה על ההיסטוריה של פתח תקוה. בתום הפעילות שתימשך מספר חודשים יועלו התוצרים (קליפים) בפני נכבדי העיר והקהל הרחב בפורומים שונים ובאירוע מסכם חגיגי.

באירוע נכחו ראש העיר איציק ברוורמן, סגנו איתי שונשיין (שחגג אמש יום הולדת 40 – מזל טוב!), יעקב בן שמחון חבר הנהלת העיר שיזם את שיתוף הפעולה, צוות הארכיון בראשות גליה דובידזון ומנהלת ניו מדיה נוני ירון, חברי קבוצת "דוקו פ"ת" בראשות ירון רוטנברג, מנהלת שש שנתי "גולדה" ירדנה כהן, הרכזת הדר גרוס, וכמובן תלמידי המגמה.

ירדנה כהן: "הפרויקט הוא דוגמא ליישום הנחיית משרד החינוך לנתח לימודי של 30% בלמידה משמעותית מחוץ לתכנית הבגרויות הרגילה. זוהי חבירה לא קונבנציונלית של גמלאי העיר ללמידה שתעסוק בתיעוד אותנטי של הסיפור של פ"ת מחוץ לספרי הלימוד. חוויה משמעותית במדיה חדשנית - ישן עם חדש יספרו את סיפורה של אם המושבות ויניבו תוצרי עבודה ייחודיים."

ראש העיר איציק ברוורמן: "השנה כל אירוע הוא בסימן 70 למדינה ו-140 לפ"ת. חשוב בעינינו לחבר את בני הנוער לעיר שבה נמצאים, ולצאת מהשבלונות של שיטות החינוך של פעם לדברים החדשים.

איתי שונשיין: "יש לנו עיר פצצה. פעם גם אני הייתי מתבייש להודות שאני מפ"ת. היום חוץ מים יש לנו הכל. יש המון היסטוריה וחומרים משמעותיים. בשנים האחרונות אנחנו גם משקיעים יותר בשימור אתרים". יעקב בן שמחון הביעה את תקוותו שאולי אפילו הנהגת העיר תצליח להפיק תועלת מתוצרי הפרויקט.

גליה דובידזון: "זו התרגשות לשמוע מצעירים את המילה ארכיון... אתם מאפשרים לנו לצאת מהקופסא, כי בדרך כלל ילדים לא מגיעים אלינו".

לאחר הברכות ערכו המשתתפים סיור במוזיאון, ועברו לשלב ההיכרות האישית וחלוקה לצוותי עבודה משותפים, שכאמור את התוצרים הסופיים שלהם נראה בחודש יוני השנה.

לכתבות נוספות בנושא 140 שנה לפתח תקווה – לחצו כאן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

140 שנה - פרוייקט תקשורת
פרוייקט מרגש וייחודי, החיבור בין הדור הצעיר לוותיקי העיר מאפשר למידה בדרך אחרת, פיתוח סבלנות וסובלנות, כישורים חברתיים, עבודת צוות, לא עוד למידה פרונטאלית, למידה משמעותית, עבודת חקר ויצירתיות. הילדים כל כך מוכשרים, מחכה כבר לראות את הפירות.
הדר גרוס - 21/01/2018
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...