שבוע המנהיגות בפתח תקוה

20/11/2016
חדשות


לאחר שבוע מנהיגות ייחודי במסגרת אגף חברה, נוער וצעירים, בראשות סגנית ראש העיר אורנה דוידאי ובניהולו של גיא אליהו, בו התקיימו בכל בתי הספר בעיר ובמרכזי הנוער השונים פעילויות ואירועים במטרה לחשוף בפני הנוער את "עולם המועצות", לעורר בהם את הרצון והמוטיבציה להוביל, להשפיע ולהיבחר למועצת הנוער, התכנסו השבוע כ-60 חברי מועצת הנוער העירונית למליאה הראשונה של המועצה החדשה שנבחרה במהלך שבוע המנהיגות. דנה זילברמן מנחת המועצה העבירה את המליאה הראשונה במשחקי הכרות ולמידה על תפקיד המועצה ומטרותיה.

במהלך שבוע המנהיגות התקיימו בכל חטיבות הביניים והתיכונים סדנאות, הפסקות פעילות והרצאות של צוות המנהיגות של אגף הנוער, בוגרים של מועצת הנוער העירונית ומרצים מעמותת במתנ"ה (בוגרי מועצת התלמידים והנוער הארצית) בנושא מהי מנהיגות, הועברו מערכי שיעור בכיתות החינוך ופעילויות שונות על מנת לחשוף את בני הנוער לחשיבות האחריות החברתית והאפשרות להגשמה עצמית וחיזוק סקטוריאלי של בני הנוער דרך מעורבות במועצות הנוער והתלמידים ועידוד הרצון להיבחר ולבחור עם דגש על חשיבות התרומה והנתינה לקהילה דרך מערבות/אזרחות חברתית משפיע.

למליאה הראשונה של השנה הגיעה סגנית ראש העיר אורנה דוידאי ראש אגף הנוער, שהשתתפה אף היא בפעילות וברכה את המועצה החדשה בהתכנסותה הראשונה: "מועצת נוער תורמת לעיר ולקהילה ונותנת לנו כנבחרי העיר רעיונות כיצד לנהל את העיר בהתבסס על הצרכים של הנוער, אנו רואים במועצה העירונית גוף משמעותי המייצג את כלל בני הנוער בעיר ואנו נפעל בשיתוף לטובת קידום הנוער והעצמתו".

בסוף החודש (30.11) נציגי המועצה יקיימו סיור בבית המשפט בירושלים ולאחר מכן בכנסת ישראל גם כלמידה, התנסות וחשיפה בזירות הדמוקרטיות המשמעותיות ביותר וגם כגיבוש והכרות מעמיקה של הנציגים לקראת ה-21.12 - המועד בו תתקיימנה הבחירות ליו"ר המועצה. זו השנה הראשונה שהבחירות ליו"ר המועצה העירונית יערכו במתכונת של בחירה ישירה, כאשר כל בני הנוער בעיר יבחרו את נציגם מבין חברי המועצה העירונית שיציגו מועמדות, וזאת בכדי לתת למועצה מנדט יותר רחב ולגרום למועצה להיות יותר אפקטיבית ודומיננטית, שכן מדובר בגוף המייצג למעלה מ- 23,000 בני נוער.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...