רק מגיל 16 ובאופן זהיר ובטוח!

09/02/2017
חדשות מקומיות

עיריית פתח תקוה יזמה קמפיין להעלאת המודעות בקרב ציבור ההורים ובני הנוער לגבי הסכנות שברכיבה על אופניים חשמליים והתקנות בנושא.

במהלך חודש מאי 2016 קבעה ועדת הכלכלה כי גיל המינימום לרכיבה על אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי יעמוד על גיל 16, ולא 14 כפי שנהוג היה עד אז. כל זאת לאור מספר התאונות הגבוה יחסית בהן היו מעורבים כלים אלה, והחשש כי בני נוער מסכנים עצמם שלא לצורך עקב אי ידיעת חוקי התעבורה ואי שימוש באמצעי בטיחות בסיסיים.

צילום: אור ירוק

בימים אלו נשלח להורים מכתב (באמצעות המשוב הבית ספרי) בו מצוין כי הרכיבה על אופניים מתחת לגיל 16 אסורה ומסוכנת. על המכתב חתומים ראש העיר איציק ברוורמן, סגנו ויו"ר ועדת החינוך איתי שונשיין שפועל בנושא גם בכנסת ומול גורמי ממשל, סנ"צ ברק מרדכי מפקד תחנת משטרת פתח תקוה, אלי מור יו"ר ועד ההורים המרכזי ורמי הופנברג מנהל מינהל החינוך.

במהלך חודש פברואר יעלה קמפיין עירוני להעלאת המודעות ויתקיימו בבתי הספר פעולות הסברה. בחטיבות הביניים יתקיימו פעולות הסברה גם מחוץ לבית הספר בסיוע השיטור העירוני ומדריכי עיר ללא אלימות, ובתיכונים תתקיים הרצאה בנושא נהיגה בטוחה וחוקי תעבורה, בשילוב התנסות מעשית. פעילות זו ממשיכה פעולות הסברה והרצאות שהתקיימו מתחילת השנה ובשנה שעברה, בכל בתי הספר העל יסודיים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...