קורס לתושבי רמת ורבר ואחדות בהתחדשות עירונית

20/11/2017
חדשות מקומיות


במסגרת תהליך התחדשות עירונית של שכונות רמת ורבר ואחדות נפתח קורס לתושבים בנושא במטרה להעמיק את הידע שלהם בכל הקשור לתהליכי התחדשות עירונית.

הקורס הינו יוזמה משותפת של מינהל הנדסה, האגף לשירותי רווחה ובריאות והאגף לתכנון אסטרטגי החל בשבוע שעבר בשכונת רמת ורבר ובקרוב יפתח קורס נוסף בשכונת אחדות.

הקורס יעסוק בהליכי התחדשות עירונית בהיבטיו השונים – המשפטי, התכנוני, הכלכלי והחברתי. במפגשים אלה תינתן פרספקטיבה רחבה על סוגיות שונות בהתחדשות עירונית וכן יינתנו כלים פרקטיים לשימוש התושבים להתארגנות והתמודדות עם תהליכי התחדשות עירונית. במהלך הקורס יתקיימו חמישה מפגשים בהם הרצאות של אנשי מקצוע בתחום.

עיריית פתח תקוה פועלת בשיתוף התושבים בכל הקשור לתהליכי התחדשות עירונית בשכונות אלה, וזאת במטרה לקבוע עקרונות תכנוניים שמטרתם לתת מענה נכון ומאוזן לכל צרכי השכונה, לשדרג את המרחב הציבורי (מבני ציבור, שטחים פתוחים, ותחבורה), המרחב הפרטי (מבני מגורים ומסחר) ולמנף מוקדים עירוניים קיימים.

ראש העיר איציק ברוורמן: "עיריית פתח תקוה היא בין הערים המובילות בהתחדשות עירונית. התחדשות עירונית המקודמת בעיר היא כזו המבוססת על העקרונות של עירוניות טובה, השומרת על איזון בין צרכי התושבים הקיימים והעתידיים לבין הכדאיות הכלכלית של היזמים בפרויקטים השונים. המהלך שביצענו בשכונות רמת ורבר ואחדות הוא מהלך מעמיק המשתף את התושבים בהחלטות שמתקבלות. הקורס המדובר מעניק לתושבים כלים כדי להתמודד עם המציאות המשתנה ולהשפיע עליה".

הקורס ללא תשלום אך כרוך בהרשמה מראש. ניתן לבוא לקורס כולו או למפגשים בודדים בלבד. למידע והרשמה למפגשים הבאים או לפתיחת הקורס החדש בשכונת אחדות יש להתקשר לטלפון 052-8646737 או במייל  akiva@mosaica.org.il

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...