קולינריה וערכים נפגשים סביב שולחן האוכל

04/12/2017
חדשות


האגף לחינוך על יסודי בעיריית פתח-תקוה השיק יוזמה חדשה וייחודית בארץ במסגרת התכנית 'התפתחות אישית ומעורבות חברתית'.

מדובר בקבוצה של 15 תלמידים מהתיכונים בעיר, אשר בהובלת השף אייל גליק מ'המטבחון של אייל', לומדים ומתנסים דרך חוויות הבישול. לקבוצה זו שותפים ערוץ האוכל, תכנית עיר ללא אלימות, תיכון נעמ"ת ומתנדבות של"מ.

צילום: איליה אוגורודניקוב (תלמיד י"ב תיכון נעמ"ת)

במהלך השנה יצטרכו התלמידים כקבוצה ליזום פרויקטים של מעורבות חברתית ותרומה לקהילה. כבר במפגש ההיכרות הראשון שלהם שהתקיים בשבוע שעבר, הכינו חברי הקבוצה ארוחה מפוארת שבמהלכה העלו אפשרויות שונות ליוזמה שיצטרכו לפתח. לצד קבוצת התלמידים המבשלים, מצטרפים לפרויקט גם תלמידים ממגמת הצילום של בית הספר שמלווים ומתעדים את הפרויקט, בהדרכת המורה אורית כליף בארי.

צילום: רויטל גרבר (תלמידת י"ב תיכון נעמ"ת)

היוזמה החדשה אפשרית גם הודות למתנדבות של"מ הגב' שולי הירשטיין והגב' בילי דגן שמלוות את התלמידים וכן הודות למנהלת תיכון נעמ"ת הגב' איריס רד וינשטיין המארחת את הפרויקט במטבח בית הספר ומלווה את התכנית.

צילום: רויטל גרבר (תלמידת י"ב תיכון נעמ"ת)

אלה זילברמן, מנהלת המחלקה להתפתחות אישית ומעורבות חברתית באגף החינוך העל יסודי, שמובילה את היוזמה: "אני נרגשת מהלמידה המשמעותית ומהעשייה המבורכת של התלמידים במסגרת התכנית. הערכים והתכנים המועברים במסגרתה, הינם קרקע מיטבית ליצירת בוגר ערכי, בעל בטחון עצמי המרגיש שייכות לקהילה ולחברה. כמו כן, אני נרגשת מהירתמות השותפים ומברכת את שלומי ערה מנהל התכנית 'עיר ללא אלימות' ואת 'ענני תקשורת' והמנכ"ל שרון למברגר על הנכונות, ההתגייסות והרגישות הראויים לציון".

שרון למברגר, מנכ"ל ענני-תקשורת: "זהו פרויקט מרגש, ערכי ואיכותי ואנו מחויבים לקדמו ולהביאו לידיעת הקהילה. זאת משימה ברמה ארצית". מנהל התכנית "עיר ללא אלימות", מר שלומי ערה: "שיתופי הפעולה מאפשרים לתת מגוון רחב יותר של מענים מעצימים לנוער, תוך מחשבה מראש גם על תרומה לקהילה והפיכתם לשגרירי התכנית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...