קבוצות רכישה - יתרונות וחסרונות

25/10/2017
נדל"ן

רכישות באמצעות קבוצות רכישה הפכו למוכרות ופופולאריות מאוד, בעיקר בישראל, ולא רק בתחום הנדל"ן כפי שרבים חושבים. אמנם, קבוצות הרכישה התחילו את ההתפתחות הגדולה שלהם בעיקר בתחום הנדל"ן, רבים הבינו כי בצורת רכישה כזו הם יוכלו להוזיל את העלויות של הדירות ולמצוא מחירים נמוכים ומשתלמים יותר מול הקבלנים ולכן הצטרפו לקבוצות כאלו בכל רחבי הארץ. היום ניתן לראות רכישות בצורה כזו גם בחנויות מוצרי חשמל, ביגוד לילדים ועוד מגוון רחב מאוד של תחומים אחרים. יוקר המחיה מצריך מאיתנו למצוא פתרונות יצירתיים להוזלת עלויות, ואחד מהפתרונות הללו הוא ללא ספק הצטרפות לקבוצת רכישה.

אם גם אתם חושבים על הצטרפות לרכישה עם קבוצת רכישה, ותוהים האם זה באמת כדאי, קראו את המאמר הבא ותדעו קצת יותר על היתרונות והחסרונות של קבוצות רכישה.

יתרון הוזלת העלויות

אין ספק כי היתרון הגדול והמשמעותי ביותר של רכישה באמצעות קבוצות רכישה הוא המחיר. בשל העובדה שמתגבשת קבוצה אשר יחד רוכשת כמות גדולה מאותו המוצר, המשווקים או היצרנים יכולים להציע מחירים זולים יותר. לדוגמא, קבלן יעדיף למכור דירות בבניין שלם במחיר זול יותר, מאשר לשמור על המחיר המקורי והיקר יותר ולמכור רק חצי מהדירות. כך גם יעשה בעל חנות בגדים, בעל חנות למוצרי חשמל או כל בעל עסק אחר.

אך האם זה משתלם גם עבורכם, הצרכנים?

אחד החסרונות הבולטים של קבוצות רכישה הוא העובדה שכולם מקבלים את אותו המוצר. למשל, מפרט קבוע בדירה, מוצר חשמלי מדגם יחיד מסוים ועוד. כל עוד אתם מצטרפים לקבוצה כזו, יש חיסרון משמעותי מאוד שילווה אתכם - לא בטוח שהמוצר מתאים לכולם.

כאשר אתם מצטרפים לקבוצת רכישה בה המוצר זהה לחלוטין לכל הרוכשים, עליכם לבדוק היטב האם המוצר הזה הוא בדיוק מה שאתם זקוקים לו, או שבתמורה למחיר הזול תקבלו מוצר שלא כל כך מתאים לכם ובסופו של דבר תגלו כי הרכישה כבר לא כל כך משתלמת כמו שחשבתם בהתחלה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...