צביעת קירות גבס לעיצוב מושלם

27/01/2017
עיצוב ויופי


צביעה של קירות גבס לא ממש שונה מצביעה של כל קיר רגיל אחר. חשוב לעבוד בצורה נכונה ולשמור על הכללים וכך ניתן להגיע לתוצאות יפות של קירות רעננים ומחודשים המעוצבים בטוב טעם ובמראה מושלם.

צביעת קירות גבס לעיצוב מושלם רק על ידי המומחים!

לא כדאי להתחיל בעבודת צביעת הדירה אם אין את הידע הדרוש ואת הניסיון בתחום צביעה של קירות באופן כללי ושל קירות גבס בפרט. כאשר מדובר בקירות גבס נדרש ידע והכרה של החומר, כי קיר גבס שעדיין לא עבר צביעה מעולם, יהיה שונה מקיר גבס שכבר צבוע. כך שבלי לדעת את הכללים עלולים לספוג הרבה מפח נפש ואף הפסדים כספיים של חומרים שילכו לפח בגלל השימוש הלא נכון בהם.

צביעת קיר גבס – מכינים את השטח

לפני שמתחילים בעבודה של צביעת קיר הגבס יש לנקות היטב את הקיר אותו עומדים לצבוע. אם ישנו אבק או כל לכלוך אחר יש להסירם לגמרי, אם ישנם מסמרים או ברגים שלא תרצו להשתמש בהם לאחר הצביעה, יש להסיר גם אותם ולסתום את החורים. מובן שאם ישנם מסמרים עליהם אתם תולים תמונות או שעונים ותרצו להמשיך ולהשתמש בהם לאחר הצביעה, אין טעם להוציא אותם ולסתום ואחר כך לחורר שוב את הקיר. מדובר בטרחה מיותרת ובסיכון של קיר הגבס. כי קיר הגבס לא מאוד אוהב קידוחים, חורים ומסמרים...

צביעה מיוחדת

שימוש בקירות גבס אינו מוגבל לדבר אחד ניתן באמצעות קירות גבס לעצב את הבית בצורה ייחודית על ידי נישות מיוחדות מגבס או מזנונים מגבס וכד' כדי לתת גימור מושלם לעיצוב בגבס יש צורך בצביעה. צביעה בצורה אומנותית על עיצובים בגבס תיתן את המראה המושלם לעיצוב.

ממגנים את החדר

לפני שמתחילים להשתמש בצבע כדאי להשקיע עוד מספר דקות במיגון הרהיטים והחפצים הנמצאים בחדר. היות ואם לא תעשו זאת, יהיה לכם אחר כך עבודה של שעות וימים בהם תאלצו לקרצף טיפות צבע עקשניות שדבקו בכל מקום אפשרי וגם במקומות בלתי אפשריים... גם על הרצפה כדאי לשמור שלא תתלכלך מהצבע. ניתן לפרוש עיתונים או לחילופין יריעות ניילון. (זהירות, הניילון יכול לגרום להחלקה!) לחילופין ישנה אפשרות לשפוך מים על רצפת החדר שאותו צובעים כי המים ימנעו מהצבע להידבק לרצפה אלא יציפו אותם על פני המים כך שאת כל טפטופי הצבע תוכלו לגרוף בסופו של יום אל צינור הניקוז או אל המרזב.

אם אתם מתכננים לצבוע גם את המשקופים כדאי לעשות זאת לפני שתצבעו את הקירות ולאחר שהם יתייבשו לגמרי תכסו גם אותם בעזרת דבק נייר וכדומה כדי שלא יתלכלכו ואחר כך תצבעו את הקירות.

קיר גבס חדש לעומת קיר גבס ישן

ישנו הבדל מהותי בצביעה של קיר גבס חדש לעומת צביעת קיר גבס ישן. כאשר מדובר בקיר גבס חדש שלא עבר צביעה מעולם, יש צורך למרוח חומר מקשר שהוא מעין צבע יסוד. כאשר מדובר בקיר ישן אין צורך למרוח את הצבע המקשר אך חשוב לזכור לנקות היטב את הקיר ולהכין אותו לצביעה כפי שפירטנו למעלה.

עם כללים נכונים תתבצע צביעת קירות גבס לעיצוב מושלם של הבית!

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...