פ"ת: גידול של 27% בלימודי 5 יחידות מתמטיקה

27/06/2016
חדשות


עלייה ניכרת בעיר פתח תקוה במספר התלמידים הניגשים ל-5 יחידות בגרות במתמטיקה.

משרד החינוך פרסם נתונים לגבי מספר התלמידים אשר ניגשו השנה ל- 5 יחידות לימוד, עם תום מועד בחינות הבגרות במתמטיקה של מועד חורף וקיץ תשע"ו. נתוני המועדים מצביעים על זינוק של עוד כ- 6,000 תלמידים אשר נבחנו בבחינות הבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד (2,000 בשכבת יב' וכ- 4,000 בשכבת יא'). הגידול החד מצביע על כך שהמשרד עמד ביעד אשר הציב לעצמו בשנה הקודמת (12,500 תלמידים המסיימים יב'). העמידה ביעד זה מהווה צעד לקראת המעבר של ישראל מבית C בדירוג של ה- OECD לבית .B

הגידול בלימודי 5 יח"ל בערים הגדולות

כפי שניתן לראות חלה בשנה האחרונה עלייה של 27% במספר התלמידים במערכת החינוך בפ"ת שניגשו לבגרות 5 יחידות במתמטיקה – 916 בשנת 2016 לעומת 724 בשנה הקודמת.

העלייה המשמעותית היא פרי עבודה מאומצת בשנים האחרונות, עוד בטרם הכריז השר בנט על הרפורמה. במערכת החינוך בעיר פתח תקוה כבר עוסקים בקידום המקצועות הריאליים מזה שנים. כבר בחטיבה תלמידים מתוגברים בשעות לימוד במקצועות המדעים, שותפים לפרויקטים מאתגרים ומעוררי מחשבה, ובהמשך לימודיהם בתיכון מסייעים לתלמידים המעוניינים לגשת ל 5 יחידות במקצועות הריאליים, מתגברים בשעות לימוד, ומעודדים אותם ללמוד לימודים מדעיים בכלל ומתמטיקה בפרט.

רויטל שפירא מנהלת האגף לחינוך על יסודי: "אנו משקיעים רבות בהכשרת מורים, תיגבור שעות לימוד במתמטיקה ומעודדים תלמידים להשתתף במסלולי לימוד מדעיים, טכנולוגיה ומופ"ת. העלייה במספר התלמידים הניגשים ל 5 יחידות לימוד במתמטיקה היא פרי עבודה מאומצת של צוותי ההוראה בבתי הספר בשנים האחרונות ועלייה במוטיבציה של התלמידים השוקדים על לימודיהם. אני גאה בהישגי התלמידים ונמשיך לעשות כל שניתן כדי לעודד ולקדם את התלמידים".

ראש העיר איציק ברוורמן: "אנו לא מוותרים על אף תלמיד ולאף תלמיד. זוהי דרכנו וכל תלמיד המעוניין ללמוד 5 יחידות מתמטיקה וכל מקצוע מתוגבר אחר, יזכה מהמערכת למלוא הגיבוי והעזרה. אני גאה בהישגי התלמידים ומוסר איחוליי להם, לצוותי ההוראה בבתי הספר ולצוות מינהל החינוך העל יסודי אשר משקיע משאבים רבים בקידום לימוד המתמטיקה בבתי הספר".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...