פתח תקוה מגיעה להודו

13/04/2018
חדשות


מי היה מאמין? תערוכת אמנות עכשווית מישראל של מוזיאון פ"ת לאמנות תיפתח החודש בניו דלהי.

התערוכהTo the End of Land" " היא פרי פרויקט מיוחד של מוזיאון פתח תקוה בניו דלהי, לרגל 25 שנים לכינון היחסים הדיפלומטיים בין הודו לבין ישראל.

David Adika, Surrender, Out of Table Studies, Paris 2016, color photography, inkjet print

התערוכה, אשר תוצג בחלל המוזיאלי הגדול והמשפיע ביותר בהודו, תציג לראשונה במדינה מקבץ עבודות של 19 אמנים עכשוויים מובילים מישראל.

Anisa Ashkar, Golden Mean, 2015, wooden boxes, cotton branches, gold acrylic, tar, readymade lace shirt

התערוכה מתייחסת לאחד התחומים הבולטים בשיתופי הפעולה המדעיים והכלכליים בין המדינות הודו וישראל: חקלאות והיבטים שונים של שימור, מיצוי ופיתוח של נוף ומשאבי טבע. יוצגו בה עבודות וידיאו, צילום, טקסט ומייצבים של מיטב האמנים הישראלים הפועלים כיום, אשר מעלות שאלות על טריטוריה וגבול, מרכז ופריפריה, זהות וזיכרון, תוואי הנוף והטבע, ושבריריותו של המרחב.

Gal Weinstein, Nahalal, 2018, carpets and MDF

בעוד שכיום הקשר בין הודו וישראל הוא כלכלי ומדעי בעיקרו, מייצרת התערוכה הייחודית הצעה להתבוננות על הסוגיות הסביבתיות, הכלכליות והפוליטיות שעולות מן העבודות באופן שמחבר בין המדינות גם ברמה החברתית והתרבותית.

האמנים משתתפים (לפי סדר א"ב): אניסה אשקר, יעל ברתנא, אביטל גבע, עתר גבע, יהודית גואטה, שרון גלזברג, ליאור  גריידי, ז'וזף יוסף דדון, גל ויינשטיין, שרון יערי, דנה לוי, סיגלית לנדאו, שחר מרקוס, תומר ספיר, דוד עדיקא, אורית רף, נירה פרג, טל שוחט, דפנה שלום.

אוצרות: דרורית גור אריה, אור תשובה

מועד פתיחה: 28 באפריל, הגלריה הלאומית לאמנות מודרנית, ניו דלהי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...