פרס שר החינוך לתיכון יצחק שמיר

05/12/2017
חדשות


תלמידי תיכון יצחק שמיר בפ"ת קיבלו את פרס שר החינוך בזכות פרויקט ייחודי ללימוד הלאדינו אותו קיימו במסגרת מעורבות חברתית ומחויבות אישית יחד עם קשישים דוברי לאדינו.

ביום חמישי (1 בדצמבר 2017) הוענק פרס שר החינוך למעורבות חברתית לתלמידי מגמת ספרדית (כיום שכבת י"ב) מתיכון יצחק שמיר בפתח תקוה, אשר השתתפו בפרויקט שימור שפת הלאדינו במסגרת לימודי הספרדית, וזאת  דרך קשר בין דורי.

הפרויקט התבצע בהובלת מורת המגמה וירי אלטרמן, רכזת מעורבות חברתית מוראל מאיה ובית האבות ע"ש רקנאטי בפ"ת.

תלמידי המגמה השתתפו בפעילות השוטפת של בית האבות ולמדו להכיר את הקשישים היכרות אישית באמצעות שיחה בספרדית. התלמידים דיווחו על קשר חם והתרגשות רבה בהיכרויות שנוצרו. לקראת כל מפגש ולאחריו נערך עיבוד רגשי עם מורת המגמה.

בנוסף, למדו התלמידים על תרבות יהדות יוצאי סלוניקי והסביבה במרכז למורשת יהדות סלוניקי ויוון שנמצא במתחם בית האבות. לסיכום התהליך התלמידים הכינו לדיירים במקום חוברות אישיות בספרדית המספרות את סיפור חייהם.

פרויקט זה היווה לאורך שנת הלימודים דוגמה להצלחת שילוב תחום הדעת עם מסגרת מעורבות חברתית. התלמידים קיבלו חוויה עמוקה ביותר של משמעות ורלוונטיות בלמידה וגם הקבוצה למדה אילו כוחות טמונים בה ומה היא מסוגלת לייצר יחד לטובת הקהילה.

התמונות באדיבות תיכון יצחק שמיר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...