פרס לנבחרת הרובוטיקה של דבורה עומר

13/02/2018 | אלי חולי
חינוך


תלמידי בית ספר דבורה עומר ממשיכים לקטוף הישגים - ביום שישי (09/02) זכתה נבחרת תלמידי כיתה ד' של בית הספר בפרס "הפוסטר המרשים" בתחרות הרובוטיקה שהתקיימה בתיכונט ע"ש אלתרמן בתל אביב.

במהלך התחרות, אשר מתקיימת במסגרת JUNIOR  FLL העולמי, עמותת FIRST והטכניון, הציגו התלמידים בפני חבר השופטים את עבודת החקר והדגם הרובוטי שבנו והציגו את פועלם המשותף.

בטקס הסיום של התחרות העניקו השופטים לנבחרת את פרס "הפוסטר המרשים" וציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר יצרה פוסטר מרשים ומדויק תוך שימת דגש על כל חלקיו". עוד ציינו השופטים כי הנבחרת "בנתה דגם מאוד מושקע ומתוכנת היטב, הפוסטר יפה מאוד ועבדתם בשיתוף פעולה מלא, כל הכבוד!".

נושא תחרות הרובוטיקה השנה הוא "מים",  תלמידי כיתה ד' בחרו לחקור אודות חסכון מים בבריכות השחייה, חברי הנבחרת הציגו את עבודת החקר והממצאים שגילו על גבי פוסטר מעוצב ומרשים,  בנוסף בנו דגם של משאבה השואבת מים מן הים אל הבריכה ופועלת באמצעות חיישן תנועה.

חשוב לציין, כי בניית רובוט מכוון מטרה הנה פעולה קשה  ומורכבת וכדי להצליח התלמידים עבדו בקבוצה והוכיחו כי עבודת צוות עולה על פעולתו של הטוב שבחבריה.

בבית הספר דבורה עומר פועלת תכנית מחשבים ורובוטיקה, ובמהלך התוכנית נחשפים התלמידים לעולם הרובוטיקה, תוך היכרות עם מרכיביו המגוונים: אלקטרוניקה, מכניקה, תכנות ולוגיקה, במטרה ליצור הבנה ולעורר את הסקרנות הטבעית של התלמידים.

התמונות באדיבות בית הספר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...