עצוב: בית הפועל בפ"ת נהרס

29/11/2017 | ניסים קלדרון
חדשות


יום עצוב לספורט באם המושבות - היום בבוקר, בדיוק 70 שנים להחלטת כ"ט בנובמבר וכ-140 שנים לאחר ייסודה של פתח תקווה, עלו הדחפורים והרסו את בית הפועל המיתולוגי.

יום עצוב לאוהבי הספורט בפ"ת ואוהדי אגודת הפועל פ"ת בפרט. האגודה המובילה בארץ במאה ה-20 כמעט בכל ענפי הספורט, שלמעשה כבר כמעט ולא קיימת, "קיבלה" היום, כ"ט בנובמבר 2017, באופן רשמי את החותמת על הריסתה.

לחצו כאן לצפייה בסרטון ההריסות

הימים היפים של המועדון המוביל בארץ בשנות ה-50-60-70-80 של המאה הקודמת בענפי ספורט רבים – כדורגל, כדוריד, אתלטיקה, ג'ודו ועוד, כבר אינם עוד. היום (רביעי) בבוקר עלו הדחפורים והרסו את קירות המקום, שנטוש כבר שנים, ברחוב וולפסון במרכז העיר.

עצוב עד דמעות היה לראות הבוקר את השריד האחרון שסימל את אימפריית האלופים מפ"ת. עצוב מפני שהדחפורים החלו במלאכת ההריסה של בית הפועל פ"ת ברחוב וולפסון. הבית שמתוכו יצאו אלופים בענפי הספורט השונים, כמו קליעה למטרה, טניס שולחן, התעמלות, כדוריד וכדורסל.

לקראת חנוכת בית הפועל בשנת 1961 (מתוך חוברת 35 שנים להפועל פ"ת - באדיבות המוזיאון של קלדרון)

שם בין כתליו ישב מזכיר הפועל פ"ת המיתולוגי אורי קרני ז"ל ומזכירתו יהודית לנדאו מוקפים בארונות גביעים כשברקע תמונתו של הלוחם האגדי יוסף סימבול ז"ל. שם על מגרש הכדורסל והכדוריד היינו מבלים את ימי ילדותנו בעידוד קולני את האלופים.

והבוקר השריד האחרון שסימל את אגודת הפאר כולה נהרס מול עינינו. בתקווה שעל הריסות האימפריה יקום בן אדם שיבנה את הפועל פ"ת ההרוסה מהיסוד.

ים של דמעות זולגות על העבר

לחדשות ספורט נוספות בפ"ת

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

שווה וועדת חקירה
לאן נעלמו כול הכספים והנכסים של הפועל פ"ת, בעבר האגודה הכי עשירה בישראל. הגיעה הזמן לקבל תשובות מאותם עבריינים עם הצווארון הלבן, שעשו קופה יפה לכיסם הפרטי ונעלמו.
גדי לוי - 29/11/2017
שתף ב שתף ב
סמלים הולכים ונעלמים, וקבלנים מתעשרים. חבל!!!
סמלים הולכים ונעלמים, וקבלנים מתעשרים. חבל!!!
נעמן אופיר - 29/11/2017
שתף ב שתף ב
איזו כותרת מפוצצת
כאילו בית הפועל הוקם מכח החלטת האו״ם
מנשה - 29/11/2017
שתף ב שתף ב
תגובה של ההיסטוריון שראיתי בכחול אמיתי
רק בישראל הורסים את ההיסטוריה,עבור בצע כסף. לו היו משקיעים קצת מחשבה, והיו מקבלים את ההצעה שלי להפוך את המקום למוזיאון הפועל פ"ת, ולשם הייתי תורם את כול האוסף הנדיר שברשותי, למען חינוך נוער העתיד לאהבה לספורט, הצעה שהעליתי. לצערי, הכסף סינוור את עיני המושחתים ,והבית החם לאלפי צעירי פ"ת נמכר לקבלנים , חולי כסף בעבור נזיד עדשים. כפי שנמכרו שאר נכסי ההסתדרות ומגרשי הספורט של הפועל פ"ת, אימפריה המתפרקת מול עינינו. ועדיין הנוער שותק ולא יוצא להפגין.
עמי כהן - 30/11/2017
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...