פרופילי אלומיניום - חלק בלתי נפרד מעולם הבנייה

11/06/2019
עיצוב ויופי


פרופילי אלומיניום הם ממש לא משהו שהאדם הרגיל חושב עליהם. ובכל זאת כדאי לציין שפרופילי האלומיניום הללו הם חלק בלתי נפרד מכל מקום סגור אליו תגיעו. הכוונה היא לצורה בה יחידת האלומיניום המיוצרת תהיה מעוצבת בסופו של דבר. קחו לדוגמא מסגרת של חלון – מסגרת זו תהיה עשויה ממספר פרופילי אלומיניום המתחברים יחדיו בכדי ליצור את המסגרת כולה.

סוגים של פרופילי אלומיניום

בעולם הבנייה והגימור, פרופילי אלומיניום משמשים למגוון מטרות, ומה הפלא? הרי לאלומיניום יש יתרונות רבים על פני מתכות אחרות. היא משלבת ומאזנת בין איכות גבוהה ומחיר נוח, מה שהופך אותה לפופולארית ואהובה במיוחד על לקוחות ואנשי מקצוע, הרבה יותר מפרופילי הפליז או הנירוסטה.

כפי שציינו, לפרופילי האלומיניום שימושים רבים והם הרבה יותר שכיחים ממה שנדמה לכם. לצד השימושים הרבים שלהם, ישנם גם סוגים שונים של פרופילים, לכל אחד מהם מטרה שונה:

* פרופילים לריצוף – מכירים את זה שבחלל סגור ישנם שני סוגי ריצוף שונים? כאשר אנו מעוניינים ליצור רווחים בין סוגי רצפות שונים (נניח ריצוף שיש, פורצלן, קרמיקה), נציב ביניהם פרופילי אלומיניום שבהם אגב, ניתן יהיה להשתמש גם עבור איזון גבהים בין מרצפות, סף דלת ועוד רבים.

* פרופילי פינה – מטרתם של פרופילים אלו היא לשמור על הפינות השונות במרחב מפני שחיקה (נניח של פינות עם חיפוי קרמיקה, גבס וכו'), ולעגל אותן. נניח פינה בין שני קירות, מדרגות ונישות. נציין כי ישנם מקרים בהם יעדיפו להשתמש בהם למטרות נוי.

* פרופילי מדרגה – במדרגות באיזורים ציבוריים, יהיו מצופות המדרגות בספי מדרגה בולטים שמטרתם להקטין את סכנת ההחלקה במדרגות, לשמור עליהן מפני השחיקה וכן מפני עניינים נוספים המביאים לבלאי המדרגות.

יתרונות נוספים שכדאי להכיר

כאמור, ישנן סיבות רבות לשימוש באלומיניום ליצירת פרופילים. מתוך כך, גם השימוש בפרופילי אלומיניום הוא כה נרחב ונפוץ בכל רחבי העולם. האלומיניום הוא חומר עמיד וחזק ביותר ויוכל לשמש לחיזוק, תמיכה וייצוב של שלבים וחלקים שונים במהלך הבנייה. בניגוד למתכות אחרות, המשקל שלו נמוך יחסית והמחיר שלו שווה לכל כיס – שני אלו יחדיו מעניקים לו יתרון משמעותי והופכים אותו לפופולארי מאוד בקרב מי שפועל בענף הבנייה.

אולי כדאי לציין גם שהאלומיניום הוא מתכת אסתטית ביותר, לפחות לדעתם של רבים. מעצבים ואדריכלים רבים בוחרים להשתמש בו בכל פרויקט, ולא רק מסיבה זו – הבלאי של האלומיניום נמוך מאוד. הוא כמעט ואינו מחליד או משתנה לאורך הזמן. מכלול תכונות נפלאות זה, הופך את האלומיניום למתכת האידאלית לשימוש בענף הבנייה ובענפים נוספים.

אם גם אתם עומדים בפני פרויקט בנייה, שיפוץ ושדרוג, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולהצטייד בפרופילים מתקדמים ואיכותיים עבור תוצאה סופית ברמה הגבוהה ביותר בשוק.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...