פסטיבל "שורשים" בפתח תקווה

07/08/2018
חדשות


העיר פתח תקווה תחגוג 140 שנים להקמתה בצוותא עם חגיגות ה-70 למדינה ותציין 15 שנים להיווסדו של היכל התרבות בעיר בפסטיבל "שורשים".

הפסטיבל, שיתקיים בתאריכים 29.8-4.9 בסיוע מפעל הפיס, יכלול אירועים מגוונים סביב המורשת העירונית, העדתית, הלאומית והתרבותית של תושבי ישראל.

צילום: יואב איתיאל

בתכנית: "פעמוני מוסקבה" עם שירי הצבא האדום בעברית, ערב לטיני-קובני של מוזיקה וריקודים, הסרט "פוטו פרג'" על הסטודיו שמקורו בפתח תקווה, תערוכת אמנות של עולים מצ'ילה ותערוכות נוספות, מסע בעקבות ספריה של תושבת העיר אסתר שטרייט וורצל, אירוע הוקרה מיוחד לזמר והחזן ישראל פרנס, אירוע מיוחד לקהילת יוצאי עיראק בהנחיית יוסי אלפי, ערב "מתכון וזיכרון" בשיתוף עמותת "עמך" ועוד. חלק מהאירועים ללא תשלום.

צילום: הילה עמנואל

ראש עיריית פתח תקווה איציק ברוורמן: "פתח תקווה, בהיותה אם המושבות התברכה לאורך השנים בתושבים שהגיעו אליה מכל קצווי תבל, ויצרו מרקם עשיר, צבעוני ומגוון של תושבים, מעדות ותרבויות שונות שאותן אנו מקפידים לטפח כקבוצות ייחודיות, אך יחד אנו יוצרים רקמה אנושית מאוחדת. הפסטיבל הוא חגיגה עירונית תרבותית, שלאור חגיגות ה-70 לעצמאותה של המדינה מקבל משמעות ערכית גדולה אף יותר."

אריה ימיני, מנכ"ל היכל התרבות: "מאז היווסדו, ההיכל שחוגג השנה 15 שנים להקמתו שם דגש על גיוון תרבותי, עידוד יצירה מקומית מקורית, וגם מתן במה לאמנים מהעיר שמציגים בו תערוכות ומופיעים בו. חרתנו על דגלנו את שימור הזמר העברי וערכנו עשרות אירועי הוקרה לבכירי האמנים בישראל. כל אלה יבואו לידי ביטוי גם בפסטיבל".

אירועי הפסטיבל

רביעי, 29.8 בשעה 20:30 - ערב הוקרה לכבודו של הזמר והחזן ישראל פרנס לרגל 30 שנות שירה ושמחה בשיתוף האגף לתרבות יהודית.

ישראל פרנס הוא זמר חזן מהמובילים בשדה הזמר החסידי כבר למעלה משלושים שנה. הוא מופיע בארץ ובעולם, באירועים טקסים שמחות וידוע בקולו המרגש ובעוצמת השמחה שהוא מביא לקהלו. ישראל מתחזן בקהילות בארצות הברית ובדרום אמריקה בחגים ובימים נוראים.

מופעיו הבולטים הם "גלגולו של ניגון" על השתלשלות הניגון והסיפור החסידי מופע "הניגון החסידי במעגל החיים היהודי מלידתו של אדם ועד גבורות מופע לפסח "והיא שעמדה" שירי פסח הלל ואביב ומופע "פתח לנו שער" כל השירים לחגי תשרי וסליחות. ישראל יצא עם משלחות לפולין ואוקראינה שירתו תפילותיו ואזכרות בגיא ההריגה לא השאירו עין יבשה.

כתושב העיר פתח-תקוה חברו היכל התרבות והאגף לתרבות יהודית לעשות ערב הצדעה על 30 שנות שירה ושמחה עם גדולי החזנים והזמרים בארץ ובעולם שהופיעו רבות אתו ונענו להצטרף ולהופיע. שירים חסידיים וחזנות יושמעו בערב זה עם תזמורת בניצוח גלעד כץ ומולטימדיה, בהנחיית שלומי גולדברג. חוויה ייחודית. בואו בשמחה.

בהשתתפות הזמרים החזנים הכליזמרים: אבי מילר, אברימי רוט, אודי אולמן, אחיה רובין, בני שכטר, דוד אולמן, דניאל דהאן, הרשי איזנבך, חי פרנס, ישי לפידות, ליפא גלנץ, מוסא ברלין, מנדי ג׳רופי, צבי גרינהים, צודיק גרינוולד, רולי דיקמן, שלמה גליק, בוגרי מקהלת הרבנות הצבאית ועוד.

תזמורת בניהולו המוזיקלי של גלעד כץ

מנחה: שלומי גולדברג | מולטימדיה: אביעד פיקרש

מחיר כרטיס: 70 ש"ח

רביעי וחמישי 29-30.8 – סיפורי התנ"ך

תערוכה מיוחדת של משתתפות החוג לפיסול של עמותת "עמך" פתח תקווה

ארגון "עמך" מטפל בניצולי שואה. בחלק מפעילותו החשובה משתמש באמצעים ובתהליכים תראפיים שימושיים וייחודיים בהם שיקום באמצעות ביטוי אישי ויצירה אומנותית.

החוג לפיסול של ארגון "עמך" בפתח-תקוה מציג בפעם הרביעית בהיכל התרבות. התערוכה מוקדשת הפעם לסיפורי התנ"ך ויוצרות התערוכה, נשים ניצולות שואה, יצרו פרויקט ייחודי המבוסס על עבודת צוות מופלאה. כל אומנית מביאה את השקפת עולמה ואת תרגומה לסיפורי התנ"ך שבחרה. מתח יצירתי דרמטי ייחודי, נוצר אצל מבקרי התערוכה הצופים בעבודותיהן המרגשות של היוצרות אשר בחייהן עברו כל אחת מהן, דרמה הרת גורל. התערוכה מעוצבת כמיצג אחד מרכזי, הכולל עבודות פיסול אישיות של האומניות ומסביבן עבודות בדו ממד שיתלו על הקירות מסביב.

חלק מהתערוכה עוסק בחגיגות 140 שנה לפתח-תקוה. התערוכה מוצגת בקומה 1 בהיכל בחדר האקדמיה לאומניות הבמה בימים 29-30/8/18 משעה 9:00 ועד לסיום הפעילות בהיכל.

יום חמישי, 30.8 בשעה 17:00 - פעמוני מוסקבה: שירי הצבא האדום בעברית

שירי מקהלת הצבא האדום בעברית ושירים רוסיים מוכרים ואהובים בלבוש עברי לקהל ישראלי!

מופע חדש לקהל ישראלי ובהשתתפותו! מופע מבוים עם כל פרטי תלבושת עממית רוסית בהשתתפות הזמרים מריה ברסלבסקי, סימון קריכלי, דמיטרי סמיונוב וגלינה ציפרבלט.

"מאסטר קוורטט" רביעיית נגנים בכלי נגינה עממיים רוסיים - בללייקה, דומרה, באיין ובס, ריקודי עם רוסיים בביצוע רקדני הפולקלור הוירטואוזיים אלכס ויוליה מישק.

מופע מלהיב, מרגש ונוסטלגי! חגיגה!

משך המופע: כשעה וחצי

מחיר כרטיס: 85 ש"ח

יום חמישי, 30.8 בשעה 20:30 - La Bella Cubana

הופעה חיה - חגיגה קובנית מקורית ואותנטית במיטבה כולל ריקודי סלסה עם הקהל!

La Bella Cubana (או בעברית “הקובנית היפה”) מציע חגיגה לטינית חושנית ומקסימה, עם הצלילים והריקודים של התרבות הקובנית התוססת כולל הלהיטים הגדולים של Club Buena Vista Social & Celia Cruz בכיכובה של זמרת מקובה Yanna Espiranza Mirabal Rodriguez והזמר הקובני.Argelio Mirabal Morejon

המופע הסוחף מצטיין בדרייב לטיני מלא תשוקה והנאה צרופה. הצופים יוכלו לחוש “כשיכורים” בקרנבל קובני לטיני שוקק חיים של מוסיקה קובנית יפה, אהובה וקצבית. תזמורת חיה של ששה נגנים וקרנבל ריקודים קובנים-לטינים עם הרקדנים מקובה, ברזיל וקולומביה - 12 אמנים נפלאים על במה אחת!

בהמשך במבואת ההיכל ריקודי סלסה בשורות בהדרכת רקדנים.

מחיר כרטיס: 99 ש"ח

שישי, 31.8 בשעה 10:30 - סרטו של קובי פרג׳: "פוטו פרג׳"

הקרנת הסרט ושיחה עם הבמאי קובי פרג׳

תל אביב, דיזנגוף פינת ארלוזורוב. ישראלים רבים חולפים מדי יום על פני חנות הצילום המפוארת שנחרטה בזיכרון הקולקטיבי כמקדש של צילומי משפחה וכלות, אך מעטים מכירים את הסיפור שמאחוריו. הבמאי קובי פרג', בן הדור הצעיר במשפחה יצא להתחקות אחר ההיסטוריה המשפחתית ובעזרת חיטוט בארכיונים הפרטיים מקלף שכבה אחר שכבה ומגלה את קורותיהם של עשרת האחים והאחיות שעלו מבגדד בשנות החמישים וטיפסו בסולם ההצלחה מן המעברה לארמון.

בדרכו הוא מנסה לפתור את חידת התפוררותה הכואבת של המשפחה והיפרדותם זה מזה. סיפור שורשי מרתק ומומלץ לצפייה.

מחיר כרטיס:  30 ₪

יום שישי, 31.8 בשעה 9:00 בבוקר - סיור בעיר: תרבות וספורט בפתח תקווה מאז ולתמיד

מסלול: אתרי תרבות וספורט מימי ראשית המושבה

בהדרכת: דר' חיים מיטליס

מקום מפגש: לובי היכל התרבות, רח' המכבים 5 פ"ת

משך הסיור כשעה וחצי.

מומלץ: בקבוק מים, כובע ונעלי הליכה.

מיועד למשפחות .

השתתפות ללא תשלום, מספר המקומות מוגבל!

סיור מיוחד לפסטיבל "שורשים" בשיתוף המחלקה לשימור אתרים והיכל התרבות.

מוצ"ש 1.9 בשעה 20:30 - צ'ילה במכחול הישראלי

פתיחה חגיגית לתערוכת אמנות קבוצתית של אמנים ישראליים יוצאי צ'ילה, במעמד שגריר צ'ילה בישראל וראש עיריית פתח תקווה.

התערוכה כוללת עבודות בסגנונות אומנות שונים ומביאה את תרגומו האישי של כל אמן ואמן למראות אותן זכר מארץ המולדת. נופים של קצב וצבע, פורטרטים טיפוסיים, נוף של טבע עם נופי נפש מרגשים, עבודות הממזגות את העבר הטעון והרחוק עם ההווה הנוכחי והקרוב, כאזרחיה של מדינת ישראל.

רשימת הציירים: אוונג'לינה וונגל | יהושוע רוזנבלום | איזידור (איזי) שילדהאוס | לוז פרלמן | ג'קי שטרנברג | מיקי גולדשטיין | איוון ברונפמן | מרילן ויוונקו-שטרנברג | מגדה רסקו | פאולה ראובן טסטה | אליענה שקולניק | נוע שמידוב |

מופע פתיחה - אריאל טורו. בפתיחה התערוכה יופיע אריאל טורו, מוזיקאי דגול, זמר וקומפוזיטור שעלה ארצה מצ'ילה ביולי 2016 עם עבר מפואר במקצועו המוזיקלי, החליט לעלות לישראל וללמוד יותר על הזמר היהודי והישראלי ולפתח את יצירותיו המוזיקליות. הכניסה חופשית.

יום א', 2.9 בשעה 10:30 בבוקר, חדר  VIP- מסע כורסא במושבה בעקבות ספריה של אסתר שטרייט-וורצל

אסתר שטרייט וורצל, ילידת פתח תקוה 1932 היא עדיין הסופרת האולטימטיבית לבני הנעורים. התכנים והנושאים אותם בחרה להעלות ב-25 ספריה הם מעבר לזמן ולמקום והם עדיין פופולריים ומבוקשים בספריות, כאז כן היום.

במשאל כל-ארצי לבחירת הספר הכי ישראלי במצעד הספרים הלאומי, אשר נערך לרגל מלאת ששים שנה למדינת ישראל, ביזמת בנק לאומי וצומת ספרים, זכה ספרה "אליפים" במקום הראשון מתוך מאות ספרים של טובי הסופרים הישראלים, שנכתבו בששים שנות המדינה.

לציון שנת ה-140 לייסוד פתח תקוה, נצא עם אורלי, בתה של אסתר ובנה של הסופרת אבי וורצל, האמן, בוגר בצלאל, האחראי לעטיפות ספריה – לתור במסע כורסא,  במושבה בה נולדה הסופרת ושאותה לא נטשה מימיה.  המושבה של ימי נעוריה, ימי טרום המדינה הסוערים, משתקפת בספריה "אורי" ו"נערי המחתרת". אותה נחפש ונמצא יחדיו. הכניסה חופשית.

יום א', 2.9 בשעה 19:00 באולם "מרגלית"

LA LUNA

Judeo Espanyol

אור הלבנה ממעל - מופע רומנטי ומרגש. שרה רז שרה בדרכה הלבבית והרומנטית יוצאת עם הקהל לטיול קסום המשלב שירים חדשים שכתבה  ושירים מוכרים בלדינו - יהודית וספרדית .

הכניסה חופשית.

יום א', 2.9 בשעה 20:30 - חפלה עיראקית: "בלי עין הרע"

העיראקי מיום לידתו ועד בכלל: יום ההיכרות, החינה, החתונה והלידה במשפחה העיראקית. הסיפורים הכי מצחיקים לצד שירים ושבחות לחתן, לכלה, לחותנת, למשפחה ולאורחים.

יוסי אלפי בכישרונו הרב ינחה ויספר על קהילת יוצאי עיראק, שורשיה, הקשר המיוחד שלו לעיר פתח-תקוה באירוע המציין 15 שנה להיכל.

האירוע בשיתוף אגף התרבות בעיריית פתח-תקוה.

זמרים: יוסי בגדאדי, שרי אלפי, רני כהן, עזיז ג'לאל, תמר שאוקי

נגנים: יאיר דלאל, רוני דלל, משה דלל, ויקטור עידה, נודה,

הרצל שגיא, לואי חורי.

מחיר כרטיס: 50 ש"ח

יום שלישי, 4.9 בשעה 10:00 (אולם מרגלית) - מתכון וזיכרון

מתכונים מבית אימא אותם שיתפו ניצולי השואה חברי מועדון "עמך".

בתוכנית: ברכות, שירה בציבור, חלוקת החוברת "מתכון וזיכרון" לניצולים שותפי הפרויקט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

במהלך הפסטיבל יתקיימו בלובי ההיכל מופעי מוזיקה, תערוכות ועוד.

היכל התרבות פ"ת (המכבים 5 פ"ת)

להזמנות: 03-9125222

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...