על מה לשים דגש כשקונים רכב משפחתי?

25/01/2018
צרכנות


קניית רכב משפחתי היא משימה מורכבת שמחייבת הגדרה מוקדמת של צרכים, מטרות ומסגרת תקציב. בנוסף, כדאי לבדוק את המפרט המלא של הרכב ולא להקל ראש בנושא הבטיחות. הנה כל הפרטים.

זוגות צעירים שמחפשים לרכוש רכב משפחתי צריכים לזכור שמדובר בהוצאה הכי גבוהה של משק הבית למעט בית מגורים. מלבד ההוצאה המידית, רכישת רכב כרוכה גם בהוצאות דלק, רישוי, תחזוקה וביטוח ולכן לכל פרט קטן יכולה להיות משמעות גדולה.

(צילום: PEXELS)

הבעיה היא שהרבה זוגות לא בוחנים לעומק את הצרכים האמיתיים שלהם ואת הדרישות, או מתעצלים לערוך סקר שוק עבור הרכב שילווה אותם בשנים הקרובות.

הגדרת צרכים והחלטה על מסגרת התקציב

הגדרה של הצרכים קריטית עבור זוגות צעירים ובני משפחות. לכל משפחה יש צרכים שנקבעים לפי כמות הנפשות, סוג הנסיעות המתוכננות, המרחק בין הבית לעבודה, הרגלי הפנאי, שגרת השימוש, אורח החיים ועוד. זוג צעיר עם שני ילדים מטבע הדברים לא צריך רכב שטח, ומשפחה שממעטת לנסוע יכולה להסתפק ברכב בקטגוריית מיני או סופר מיני.

כלל המפתח הוא לנתח את הצרכים ולבחור רכב שמתאים ל-90% מהנסיעות לפחות. מצד שני, זכרו שלא מדובר במדע מדויק וחשוב להפעיל שיקול דעת על סמך ניסיון העבר שלכם. אם זה הרכב הראשון שאתם קונים, התייעצו עם חברים ובני משפחה שאתם סומכים עליהם.

על בסיס הצרכים שתגדירו תוכלו לקבוע גם את מסגרת התקציב. אין טעם לחפש מבצעי רכב אם אתם לא יודעים כמה כסף פנוי יש לכם, או איזה מקורות מימון רלוונטיים עבורכם. בדקו כמה עולה בממוצע מכונית חדשה שמתאימה לכם, בררו מה שווי הדגם בשוק הפרטי וקחו בחשבון ירידה של 10%-20% במחירון. התייחסו לרכב כאל הוצאה ולא כהשקעה והעדיפו לשלם במזומן ולא בתשלומים.

בדיקת המפרט והבטיחות

סוג הרכב שתבחרו עבור המשפחה אמור לשנע אתכם מנקודה אחת לנקודה אחרת. במקביל, סביר להניח שיש לכל אחד מבני הזוג דרישות קצת שונות. בשביל למצוא את שביל הזהב תצטרכו לבדוק את המפרט המלא של הרכב ולהגיע לאולמות התצוגה. זה הרבה יותר פשוט ממה שאתם חושבים ולא צריך להיבהל מהמושגים הטכניים של אנשי המכירות, כי בסופו של דבר רק אתם יודעים מה חשוב לכם.

התחילו עם נתונים בסיסיים על גודל תא המטען, המרווח בין המושב הקדמי והאחורי וצריכת הדלק. עם הזמן תלמדו להבחין בין מפרט טכני מפואר למפרט בסיסי ותחליטו במה להשקיע את הכסף. בתוך כך, תצטרכו להציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות.

אל תתפשרו על רמת הבטיחות של הרכב וקראו על תוצאות הדגם במבחני ריסוק. ודאו שיש ברכב מספיק כריות אוויר עבור בני המשפחה, שהוא מתאים לכיסא תינוקות וילדים בגילאים שונים ושהוא מצויד במערכת בקרת יציבות. 

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...