עיר בריאה - פעילויות בבתי הספר שמעוני ואריק איינשטיין

01/02/2016
חדשות


העיר פתח תקוה מחויבת מזה שנים לפעול כ"עיר בריאה", וחברה ברשת הערים הבריאות בישראל. ועדת בריאות פועלת בעיר מזה שנים, לטובת קידום פתח תקוה כ"עיר בריאה". עיר בריאה היא עיר השמה את בריאות תושביה כנושא עירוני מרכזי ושואפת לשפר אותו.

זו הקדנציה השנייה שבראש ועדת הבריאות העירונית עומד ראש העיר איציק ברוורמן, ולצידו יו"ר המקצועי של הועדה ד"ר דרור דיקר, מנהל פנימית ד' בבית חולים השרון. מ"מ ראשות הועדה – היא הגב' איילת כהן, וחברים בה רופאים בכירים, נציגי קופות חולים, נציגי בתי החולים, עמותת עזר מציון, מנהל אגפים, פעילי ציבור, מנהלות בתי ספר ועוד. מתאמת הבריאות היא שולי ריינהרץ - מנהלת מחלקת קידום בריאות עירוני

בבית ספר אריק איינשטיין ציינו השבוע התלמידים את שבוע הבריאות והמזונות הקסומים (5 צבעים, ארוחות מגוונות עם כל אבות המזון) בארוחת בוקר בריאה

ראש העיר אשר פתח את הישיבה שהתקיימה ביום חמישי 21.1.16 אמר: "פעילות ועדת הבריאות נוגעת לכל שכבות האוכלוסייה, בהיבטים רבים של שמירה על אורח חיים בריא, קיימות ואיכות חיים. אני מלווה את פעילות הועדה כבר שנים רבות ואני רואה איך משנה לשנה הפעילות מגיעה ליותר ויותר אנשים ומשפיעה על בריאותם ואורח חייהם. אני רוצה להודות לכל חברי הועדה ובמיוחד לד"ר דיקר אשר מלווה את הועדה במקצועיות ובמסירות כבר שנים רבות ולאיילת כהן ממלאת המקום, אשר מקדמת כבר שנים את רעיון הפיכת העיר פתח תקוה לעיר בריאה".

במסגרת פעילות הועדה בוצעו פרויקטים רבים, ביניהם נבנה פרופיל בריאות עירוני, הוכשרו מסלולי הליכה משולטים סביב השכונות, התקיימו השתלמויות לגננות וסייעות בנושא קיום אורח חיים בריא בגן, התקיימו ימי בריאות וספורט בבתי הספר היסודיים, המשך פעילות הבמה "רפואה ומשפט" ועוד.  

במפגש דובר על פעילות בית ספר אריק איינשטיין המקדם בריאות לכלל התלמידים, דבר הבא לידי ביטוי בלמידה על תזונה, חשיבות הפעילות הגופנית שמירה על אורח חיים בריא ועוד. גם בי"ס שמעוני מקיים פעילות דומה.

לוח הבריאות וארוחה בריאה - פעילות קידום בריאות שהתקיימה בבית ספר שמעוני, בהובלת נאמני בריאות של ביה"ס, לכבוד ט"ו בשבט

בבי"ס שמעוני פועלים נאמני הבריאות כבר מספר שנים, מרצים בכיתות, מקיימים פעילויות ומלמדים ילדים אחרים כיצד לשמור על אורח חיים בריא ונכון. ביה"ס אירק איינשטיין מקיים הפסקות פעילות ופותח את הבוקר בתנועה "הנעה בהנאה". ראש העיר איציק ברוורמן הגיע לשוחח עם התלמידים ולשמוע על המזונות הקסומים.

ד"ר בריל מנהל בית חולים רבקה דיבר על האוכלוסייה המבוגרת ובהקשר זה ציין כמה חשוב לקיים פעילות גופנית, לצאת מהבית ולהימנע כמה שניתן מבדידות ועל חשיבות הגירוי האינטלקטואלי.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...