עיצוב מטבחים - הכנה נכונה של המטבח דרך תכנון

12/02/2017
חדשות

כולנו ערים למצב הפיננסי הלא וודאי והלא בטוח ברחבי העולם, וגם בישראל, למרות אורך הנשימה וההישארות מעל לפני המים, המצב אינו מאפשר להוציא הוצאות מיותרות או לא נדרשות, כמו עיצוב וחידוש מטבחים, אלא לכלכל את צעדינו בתבונה.

מטבחים בבתים פרטיים - כיצד לעבוד על מטבח בעל שטח מצומצם

איך, בכל זאת, מוציאים לפועל עיצוב ובניית מטבח חדש או פינת מטבחון חדשה לעסק שלנו, כזה שישרת את העובדים ויספק להם את המקום למנוחה, להירגע, לשתיית כוס קפה או לאכילת ארוחת צהריים בהפסקה? בהנחה שמצאתם תקציב והצלחתם לשלוף אותו מתחת לידיו של החשב שלכם, הרי שחשוב מאוד לבנות מערכת תיאום ציפיות וצרכים עם אלו שיזדקקו לפונקציונאליות של המטבח החדש, בין אם אלו הטבחים והעובדים במטבח ובין אם אלו העובדים והצוות שיתארחו בחדר או ישהו בו לצורך אכילה, שתייה או מנוחה. מטבחים שלא יהיו שימושיים ובנויים נכון יהוו סוג של פיל לבן ומזכרת עד לבזבוז משווע של כסף חיוני לעסק.

צרכי המשפחה מהמטבח החדש

חשוב לאפיין את הצרכים של קהלי היעד הפוטנציאליים עוד בשלבי התכנון והכנת הסקיצה המוקדמת. לפעמים אנו, כמנהלים, לא בדיוק מכירים את צרכי העובד ולא חיים את הצרכים הללו ביומיום שלנו, כך שמה שנדמה לנו כהכרחי, כמו התקנת מכונת אספרסו משוכללת ויקרה בתשלום סמלי לעובדים לא ישרת את צרכי העובדים שירצו פינה מסודרת עם קומקום חשמלי פשוט, צנצנות קפה וסוכר וכמובן כוסות, ולחילופין, אי מתן חשיבות לבניית משטח עבודה ראוי לשף או לטבח יכולה להיות קריטית ברמת הכנת המזון ואיכותו. מומלץ, כחלק מתהליך ניהול הפרויקט, ויש לראות בניית מטבחים כסוג של פרויקט עסקי לכל עניין ודבר, לרדת לרמת השטח, להיוועץ בעובדים ובמנהלים הזוטרים, לערוך משאל או סקר ובאופן כללי לא לגשת לרמת הביצוע לפני שיודעים את כל הפונקציות החשובות, העיקריות והנדרשות מהתוצר הסופי.

פרמטר חשוב נוסף, לפני שמתחיל בתהליך של תכנון ובניית המטבח או המטבחון, במידה ועומדים להגיש בהם מוגשים מזון ומשקאות, הוא קבלת אישורים ממגוון רשויות וגופים מתחומי ההנדסה, התברואה, הבינוי והרשות המוניציפאלית. מעבר לקנס שהעסק עלול לקבל על בנייה לא נאותה, עלול בעליו להיקלע לתסבוכות משפטיות לא פשוטות ולדרישה להריסה או לתיקונים של המטבח, דבר שייקר מאוד את העניין וכמובן שיגרום לחריגה בתקציב המקורי.

אין ספק כי הרצון להיטיב עם העובדים ולשפר את התחושה בעסק דרך הקמת מטבחון או חדר אוכל לעובדים הוא רצון חיובי הנעשה בכוונה טובה, אך השיקול הכלכלי חייב לעמוד לנגד העיניים ולכן התהליך הסבלני והמסודר חייב להתקיים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...