סיפורם של הספורטאים האמיצים

02/01/2018
חדשות


ספר חדש על סיפוריהם של 21 פצועי צה"ל שהגיעו להישגים מרשימים בתחום הספורט.

מיכל שמואלי–חזון, ביתו של יקיר העיר פ"ת שמואל חזון, כתבה את סיפוריהם של 21 פצועי צה"ל שהשתקמו והגיעו להישגים מרשימים בענפי ספורט שונים.

דליה בדש–שץ, "אם הפצועים", יזמה את כתיבת הספר מתוך היכרותה האישית עם פצועי צה"ל, תמיכתה בהם בבית–החולים ושמירה על קשר כשאלו מצאו בספורט מקום להשתקם ולייצג את מדינת ישראל.

מיכל שמואלי–חזון כתבה את סיפוריהם של הספורטאים כילדים, כחיילים ועל השינוי שחל בחייהם לאחר שנפצעו. כל סיפור הוא חלק מסיפורה של מדינת ישראל, ששיאו הוא עמידה על הפודיום, ביטוי להחלטה להמשיך את החיים למרות הפציעה הקשה.  מיכל שמואלי–חזון כותבת סיפורים ושירים המבטאים חוויות מילדותה בקיבוץ, מחיי משפחתה והכאב שלה כאחות שכולה. ההתנדבות היא חלק מאישיותה של מיכל, ובהתנדבות נכתב ספרה 'האדם כעץ השדה', על אודות הקשר שנוצר בינה לבין חייל הלום קרב.

דליה בדש–שץ הקדישה במשך למעלה מ–40 שנים את חייה לפעילות התנדבותית למען החיילים והפצועים של צה"ל. על פעילותה הוענקו לה "אות הנשיא למתנדב" ותואר "יקירת העיר תל–אביב". ספרה 'לחזור אל החיים' מתאר את סיפור השיקום של פצועי צה"ל.

ראש העיר פ"ת איציק ברורמן זימן את מיכל ואת בני משפחתה ללשכתו וברך אותה על כתיבת הספר: "הסיפורים המובאים בספר מאוד מרתקים. אני מלא הערכה לאותם פצועים שחשפו בפניך את עולמם ואת כתיבתך הרגישה והנוגעת". 

צילום: לשכת דובר העירייה

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...