סיכום כנס הורים עירוני בפ"ת - "המשפחה מתגייסת"

19/05/2016
חדשות


מרכז הכנה לצה"ל הפועל במסגרת אגף הנוער והצעירים ערך לראשונה בעיר כנס רשותי להורים שילדיהם עומדים בפני הגיוס לצה"ל.

הערב שהתקיים ביום א' 15.5.16 בתיכון עמל ב' כלל הרצאה שעסקה במעבר מחיי התלמידים לחיים על מדים מפי רס"ן גליה בוקצ'ין.

בנוסף, התקיים פאנל מפקדים ובו נכחו:   

סא"ל מיטל מידם – מפקדת מחנה 80

סא"ל יואב ברונר – מפקד בא"ח צנחנים

רס"ן דורון יוסף – רמ"ד קהילה בתל השומר

סגן אדריה דים - קצינת ת"ש בתל השומר

רס"ן צפריר סמולניק – קב"ן בתל השומר

פאנל המפקדים עסק בחיי הטירונים, הסתגלותם למערכת הצבאית והשרות בכלל.

לסיום ענו המפקדים על שאלות המעסיקות את ההורים, בין היתר שאלו ההורים על הקושי במהלך הטירונות, כיצד משובצים המתגייסים לתפקידים השונים ועוד.

גיא אליהו מנהל אגף הנוער והצעירים: "מרכז הכנה לצה"ל מלווה ומכין את המועמדים לשירות גם מבחינה מנטאלית וחוסן נפשי. בכדי לספק את ההכנה המיטבית מצאנו לנכון לתת כלים והדרכה גם להורים של המתגייסים, אשר מהווים גורם משמעותי בהשתלבות המתגייסים הטריים במערכת הצבאית. לראשונה, קיימנו מפגש הסברה עירוני בו ניתנו להורים גם כלים כדי לסייע למתגייסים וגם כלים כדי להתמודד בעצמם עם גיוס ילדיהם".

האירוע הופק ואורגן ע"י צוות מרכז הכנה לצה"ל בניהולו של אלי שדה.

(צילומים: מרכז הכנה לצה"ל)

מוכנות בשגרה - עיריית פתח תקוה נערכת לכל תרחיש

אגף הביטחון ופיקוד העורף נערכים לכל תרחיש ומתכוננים למצבי חירום שונים. הנחת היסוד בפיקוד העורף היא כי בשעת חירום (בדגש על רעידות אדמה) יתקשו כוחות ההצלה ואירגוני החירום להגיע לכל אתר ולקיים פעולות חילוץ בשעות הראשונות לאירוע.

יחידת הסע"ר (סיוע עצמי ראשוני) העירונית הינה יחידת חילוץ אשר מבוססת על מתנדבים אשר יוכלו לתת מענה בפעולות חילוץ קל ופינוי נפגעים עד להגעת כוחות החרום וההצלה. יחידות אלה הולכות וקמות בערים וישובים רבים בארץ, מהדרום ועד לצפון.

המתנדבים ביחידה זו יוכשרו ע"י פיקוד העורף ויתרגלו מגוון תכנים, לרבות חילוץ, התנהגות אוכלוסייה, רעידות אדמה, מאפייני הרס, עזרה ראשונה וכיבוי אש, תכנים אלה יסייעו להם בהמשך לתת את המענה הראשוני הדרוש.

לאחר ההכשרה יחולקו המתנדבים לצוותים על פי אזור מגוריהם בעיר, ובשעת חירום יקראו הצוותים לפעילות באזור מגוריהם ויופעלו ע"י מפקד הצוות בהתאם לאירועים בשטח. לכל מתנדב יסופק אמצעי מיגון אישיים ולכל צוות תסופק עגלה מאובזרת בציוד חילוץ חיוני.

הצוותים יקיימו לאורך השנה אימונים והשתלמויות לשמירה על כשירותם ויקיימו פעילויות גיבוש.

ראש העיר איציק ברוורמן: "עיריית פתח תקוה נערכת בשגרה לעת חירום, לכל תרחיש. תפיסת פיקוד העורף היא כי במקרי חירום תושבי העיר הם אלה שיתנו את המענה הראשוני, ולשם כך עלינו להכשיר את התושבים המתנדבים. אנו מזמינים את התושבים המעוניינים ליצור עמנו קשר ולהתנדב ליחידת הסע"ר".

מ"מ רה"ע פתח תקוה וממונה חירום ובטחון בעירייה אוריאל בוסו: "חשיבות המתנדבים בעִתות חירום אלו הינם העוגן המרכזי לאוכלוסייה, ולכן מרגע כניסתי לתפקיד ראיתי חשיבות רבה לחזק יחידות אלו, אני קורא לכל מי שרוח ההתנדבות מפעמת בקרבו שיבוא וייטול חלק במערך חשוב זה".

היחידה פתוחה לנשים וגברים בגילים 20-65 בעלי בריאות תקינה, אשר פנויים בשעת חירום (לא עושים מיל' וכד'). הקורס הקרוב יתקיים ב 6-8 ביוני.

לפרטים הרשמה ניתן להתקשר לעמית, מנהל מחלקת מתנדבים בחירום 03-9114513 או במייל: HitnadvutHerum@ptikva.org.il

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...