סיור בקרקוב - כיצד לבחור את האדם הנכון לטייל איתו

24/12/2018
תיירות ונופש


כשאנחנו בוחרים לצאת לטיול בכל מקום, בין אם זה באירופה ובין אם זה ביבשת אחרת, אז עומדות לרשותנו מספר אופציות. למשל, אופציה אחת, היא לייצר מסלול טיול באופן עצמאי ולצאת לבד לטיול, בלי עזרה ובלי מדריך. אופציה אחרת, היא כמובן להשתמש בשירותי הדרכה מקצועיים. בין אם זה באמצעות טיול מאורגן ובין אם זה באופן כזה, שאנחנו שוכרים מדריך באופן אישי ויוצאים איתו לטיול. קיימת גם אופציה, לשכור מדריך מקומי שילווה אותנו במדינה אליה אנחנו נוסעים.

על פניו, טיול בקרקוב פולין, לא אמור להיות מסובך מדי. לא מדובר במדינת עולם שלישי ולא מדובר במקום נידח ורחוק, מדובר על מדינה במזרח אירופה, מדינה מפותחת, בוודאי בערים הגדולות, כולל קרקוב שנחשבת לעיר השנייה בגודלה בפולין, שלא נדבר על זה, שמאז נפילת הגוש הקומוניסטי, המדינה עברה שינויים מרחיקי לכת שהובילו אותה להיות הרבה יותר מתקדמת ומפותחת ממה שהיא היתה קודם לכן.

לכן, טיול בקרקוב לכאורה, לא מחייב שימוש במדריך מקצועי, אפשר לארגן טיול כזה גם לבד. כל מה שצריך זה חוש התמצאות, סבלנות, זמן פנוי, ויכולת חיפוש טובה באינטרנט, בשביל למצוא את המקומות הנכונים בהם אנחנו רוצים לטייל ולבקר.

אך בשביל שאותם סיורים בקרקוב, סיורים שאנחנו נעשה מדי יום במקום אחר בעיר, ייהנו מהנים, מומלץ בכל זאת, כן להשתמש בשירותיו של מדריך מקצועי. רצוי שיהיה זה מדריך איתו יוצאים מהארץ, והאם זה לא אפשרי, הרי אפשר ליצור קשר עם מדריך מהמקום, מישהו שאנחנו יכולים להתחבר אליו, והוא ילווה אותנו במסגרת סיורים בקרקוב שנעשה על פי מסלול שהוא יבנה עבורנו.

מדוע מומלץ להשתמש במדריך מקצועי

יש לכך כמה סיבות. הראשונה היא, אם אנחנו רוצים ליהנות מהעיר באמת, אנחנו לא יכולים להסתפק אך ורק במה שמציעים לנו באתרי תיירות שונים. אנחנו צריכים לחפש משהו מעבר, אנחנו צריכים לחפש מסלול שכולל מקומות ייחודים, מקומות שתיירים לא בהכרח מודעים אליהם.

עם מדריך שמכיר היטב את העיר, אנחנו נגיע אל מקומות שרק מקומיים מכירים. הכוונה היא לאתרים ייחודים, היסטוריים, אתרים בעלי משמעות, אך גם למסעדות, בתי קפה, חנויות וכן מוזיאונים שבדרך כלל תיירים נוהגים לדלג עליהם.

הסיבה השנייה, מדריך מקצועי יכול לספק לנו מגוון רחב של מידע על העיר. כולנו מכירים את קרקוב מנקודת מבט יהודית, הקשר לשואה ולהשמדת היהודים, אך יש עוד דברים שאנחנו יכולים לגלות על העיר הזאת. בכל זאת מדובר בעיר השנייה בגודלה בפולין, עיר שהייתה לה משמעות בתקופה הקומוניסטית. אנחנו נוכל ללמוד עליה ועל ההיסטוריה שלה לא מעט.

הסיבה השלישית היא טכנית, לעיתים זה הרבה יותר פשוט לטייל עם מדריך מקצועי ולא לבד. אפילו שאנחנו כבר גדולים ויכולים לעשות את זה בקלות.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...