סופית ורשמית - הפועל בלאומית. ומה עכשיו?

30/07/2018
חדשות


כפי שהיה ידוע מראש - הפועל פ"ת עברה היום בבקרה התקציבית ותשחק בליגה השנייה. ביום חמישי משחק גביע הטוטו.

כצפוי, קיבלה היום הפועל פתח תקווה אישור לשחק בליגה הלאומית, משימה קלה ביותר למועדון מיד לאחר פירוק שמשמעותו "שולחן נקי מחובות".

עכשיו מתחילה משימה "קצת" יותר קשה והיא להעלות את המועדון למסלול נורמלי שבסופו הוא יחזור לקדמת הכדורגל הישראלי. הדרך לכך ארוכה ממה שרבים נוטים לחשוב.

אומנם כבר בעוד שלושה ימים מתחילה העונה, במשחק גביע הטוטו מול הפועל עפולה, אבל רק היום מתחילות למעשה ההכנות וגיבוש סגל שיהיה בעל סיכוי לשרוד בליגה הלאומית, כשנכון לעכשיו יש לזכור שהעונה מתחילה עם גיבנת של 11 נקודות. על העפלה לליגת העל אף אחד לא מדבר כרגע.

יחד עם זאת, ובעזרת מספר אנשי עסקים, שעשויים להזרים כספים לטובת הניהול השוטף של הקבוצה, המאמן מסאי דגו יצטרך להכין סגל ראוי לפחות לקראת פתיחת משחקי הליגה בעוד כשלושה וחצי שבועות, ורק אז ניתן יהיה אולי להעריך טוב יותר את יחסי הכוחות.

לפי שעה קשה להאמין שאוהדי הקבוצה, או לפחות חלק גדול מהם, ימהרו לחזור למגרשים באלפיהם. רובם עדיין יושבים על הגדר, חלקם כבר התייאש. עמותת האוהדים "הכחולה" תגבש בשבוע הקרוב את האסטרטגיה שלה לקראת העונה החדשה. בכל מקרה לא נראה שהמפרק ימהר למסור את הקבוצה לבעלים חדש, כשמבחינת חלק מהאוהדים הפתרון הטוב ביותר הוא להקים קבוצת אוהדים חדשה.

יש לזכור שמלכתחילה מודל הבעלות לטווח ארוך של 51/49 היה המומלץ, כלומר: בעלות של 51% לאוהדים, ו-49% לספונסר/ים, מה שיכול להבטיח יציבות ניהולית מצד אחד ואיתנות פיננסית מצד שני. הלוואי שיוזמה שכזו תקרום עור וגידים בקרוב, והצדדים יגיעו בהצעה משותפת מסוג זה למפרק, כדי להוציא את המועדון לדרך חדשה, ולשם שינוי הפעם, גם מוצלחת.

לחדשות ספורט נוספות בפ"ת

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...