סדר חדש בפ"ת

08/12/2014
חדשות

30 שנה אחרי שעשה זאת בחור צעיר שהגיע מאשדוד, העונה לשם אלון חזן, הגיע אלטמן הקטן עם שער גדול שקבע – פ"ת של הפועל.

קרוב ל -7,000 צופים הגיעו הערב לדרבי הכדורגל הגדול של פ"ת במסגרת המחזור ה-12 בליגת העל, שבו אירחה מכבי את הפועל. 70% מהם היו שייכים לאורחת, כשגם מכבי הביאה כמות מכובדת יחסית, במיוחד בהתחשב במחנאות האוהדים בקבוצה, שמעיבה בשנים האחרונות על המועדון. הפועל פ"ת הגיע מהמקום האחרון, מכבי מהחמישי, אבל רק שש נקודות הפרידו בין הקבוצות ערב המשחק.

היה זה גם דרבי ליגה ראשון לשני המאמנים, ודווקא מאמן הפועל, עידן בראון הצעיר וחסר הניסיון, היה זה שהגיע למשחק הרבה יותר מוכן מרן בן שמעון המנוסה.

התצוגה של אוהדי הפועל

ההרכב הפותח שהציב עידן בראון היה: קאלה, שקלים, פסו, צ'ימאזי, טוקורה, מוסא, אבו זייד, צעירי, אורמוש, אלטמן והירש. במחצית השנייה שותפו: כהן, פרץ וכוכב.

מכבי פתחה בהרכב הבא: גיגי, גולדנברג, דימוב, דנינו, פסר, יעקובוביץ', מלמד, גרזיצ'יץ, בן דיין, אזורוב וקניוק. במחצית השנייה שותפו: דיין, קבהא ופרץ.

הקהל של מכבי

השופט מנשה משיח שרק לפתיחה, שהייתה מאוד רגועה וחסרת עניין. פרט לעצירה יפה של קאלה, והחמצה גדולה של הירש בצד השני, לא קרה כלום בחצי שעה הראשונה. בדקה ה-38 טעות בהגנת מכבי, וגיגי בתפקיד קורנפיין מסדר ללירוי צעירי שער כמותו לא ראו האוהדים הכחולים מאז אותו שער מדהים של גאבור מרטון אי שם במילניום הקודם. הכדור נחת בסנטימטר היחיד שנוצר בין ראשו של המגן לקורה – 1:0 מדהים להפועל, שנשמר עד למחצית.

באופן מפתיע, מכבי לא עלתה בטירוף למחצית השנייה, אבל בהתקפה הראשונה המשמעותית שלה במחצית זו, היא השיגה את השיוויון – הדיפה לא טובה של קאלה הגיע לראשו של דדי בן דיין, שלא התבלבל והקשית לרשת – 1:1 בדקה ה-57 ותורם של אוהדי מכבי לחגוג. המשחק הפך לקיצבי ודוד צדדי. בדקה ה-71 קרן להפועל משמאל – הגבהה מצויינת של דור כוכב המחליף מצאה את ראשו של עמרי אלטמן שהתרומם מעל כולם ונגח פנימה – 2:1 להפועל.

הפועל חוגגים את שער הניצחון

עד לסיום הפקירה מכבי את ההגנה, וניצלה מתבוסה הודות לחוסר הריכוז של שחקני ההתקפה של הפועל. האוהדים הכחולים רגילים להתקפי לב ורק לאחר כמעט חמש דקות תוספת זמן הם נשמו לרווחה, וחיבקו את אליליהם. ניצחון צודק להפועל שנלחמה ורצתה יותר לאורך כל תשעים ושבע הדקות.

הפועל חוגגים

מכבי חגגה אתמול עם זיקוקים, הפועל היום בעננים. הפועל מטפסת למקום העשירי, מכבי נותרת במקום החמישי. במחזור הבא, ביום שבת, קרב ראש בראש פ"ת מול ת"א. הפועל פ"ת תארח את מכבי ת"א בשעה 17:15, ואילו מכבי פ"ת תצא למשחק חוץ מול הפועל ת"א שייפתח בנתניה בשעה 19:45.

קאלה דרשלר בטירוף

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...