נפתחה תערוכת "דורות" בפתח תקווה

13/07/2018
חדשות


תחרות הצילום דורות נולדה כהומאז' לתושבי פתח תקוה לדורותיהם, לרגל חגיגות 140 שנה לעיר - עבודותיהם של כארבעים צלמים מוצגות בקריית המוזיאונים, ויש גם זוכים.

באירוע הפתיחה הוכרזו הזוכים בשלושת המקומות הראשונים בתחרות והזוכה בפרס "חביב הקהל". תחרות הצילום "דורות" נולדה לכבוד חגיגות 140 שנה לפתח תקוה.

פרויקט "דורות" בא להציג את מרקם החיים העירוני בנקודת הזמן העכשווית, כהומאז׳ לאנשי פתח תקוה לדורותיהם. לרגל החגיגות, משפחות פתח תקוואיות הוזמנו לצלם סצנה משפחתית המשקפת ריבוי דורות, על רקע אתר בעיר שיש להם חיבור רגשי אליו.

התחרות נולדה מתוך ההבנה כי בעידן שלנו הצילום הפך זמין ונגיש ומאפשר לכל אחד לתעד ולהנציח רגעים ומקומות, שישמרו לדורות, כי תמונה אחת שווה יותר ממאה מילים.

לתחרות הוגשו עשרות תצלומים הפורסים מרחב מגוון של נקודות התייחסות: מהמבט האישי, הפרטי והביוגרפי, ועד המבט הלוקאלי והעירוני. מתוכם מוצגים בתערוכה 40 תצלומים המספקים התבוננות מרתקת, מרגשת ומפתיעה על הקשר בין הדורות במשפחה וביניהם למקום הנבחר.

אוצרות התערוכה, אפרת שבתאי וקים מוניוז, מספרות כי במרכז התערוכה ניתן מקום מכובד לנושא המשפחתיות ומבקשות לעורר מחשבה על הקשר המורכב בין אדם-מקום-זיכרון. לדידן, התצלומים מעלים שאלות על האופן שבו המרחב העירוני מעצב את עולמנו, באופן שבו נשמר זיכרון ובדרך שבה נרקם סיפור.

המבקרים בתערוכה יראו מגוון נקודות מבט לפסיפס האנושי המגוון של העיר, ביניהם צעיר האצ"ל, המנהלת הוותיקה של בי"ס נצח - בנות וצאצאיו של יואל משה סולומון. גם המקומות המיוחדים בעיר מקבלים ייצוג וניתן לראות את עץ האקליפטוס הלימוני הייחודי, הבסטה בשוק, מוזיאון ראשונים, בי"ח בלינסון, התחנה המרכזית ועוד. הצילומים חושפים תושבים מעדות ומוצאים שונים, דרכם פתח תקוה מתגלה ככור היתוך של מציאות חיים מגוונת מבעד לעדשת המצלמה.

באירוע הפתיחה שהתקיים ב-11.7 בקריית המוזיאונים הוכרזו ארבעת הזוכים. שלושת המקומות הראשונים נבחרו על ידי ועדה מקצועית, שכללה את צלם העיתונות ראובן קסטרו, מנהלת קריית המוזיאונים הגב' דרורית גור אריה, נילי חי וקים מוניוז.

מקום ראשון - טל שרייבר ומורן חקק, פרס בסך 3000 ₪

מקום שני - גלית קופמן, פרס בסך 2000 ₪

מקום שלישי - דיקלה מרחבי, פרס בסך 1000 ₪

במקום רביעי, "חביב הקהל" שצילומו קיבל את מרב הלייקים בעמוד הפייסבוק של העירייה זכה אבי דולמן - פרס בסך 750 ₪

התערוכה תינעל בתאריך 25.7.18.

(צילום: לשכת דובר העירייה)

לכתבות נוספות בנושא 140 שנה לפ"ת - לחצו כאן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...