נחנך אולם התרבות על שם שושנה דמארי ז"ל

08/02/2018
חדשות


אמש (7.2.18) נחנך אודיטוריום בפתח תקווה על שם שושנה דמארי מלכת הזמר העברי, שהלכה לעולמה לפני 12 שנה.

בטקס לקחו חלק בני משפחתה - האחיינית נוגה בושמי ובעלה, עו"ד דורון ב. לוינסון שליווה את שושנה דמארי במשך שנים והיה איש סודה, ראש העיר איציק ברוורמן, סגניתו אורנה דוידאי, חברי מועצת העיר, יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין, טוביה סולמי מנהל בית יהודי תימן, אורית מסינגר סגנית מנהלת תיכון ברנר, אנשי המקצוע שליוו את הפרויקט, נציגי החברה למשק וכלכלה, אנשי מינהל הנדסה, אנשי חינוך, אורחים ותושבים.

ראש העיר איציק ברוורמן אמר כי שושנה דמארי הייתה אחת הזמרות הגדולות שקמו להן בישראל: "יש לנו הכבוד לחנוך בפתח תקוה את אולם התרבות על שם שושנה דמארי, בתיכון ברנר, בשכונת עין גנים, אולם תרבות שישמש את תלמידי בית הספר ותושבי הסביבה כולה. אולם תרבות שיהווה אבן שואבת לאירועי תרבות ופנאי, העשרה ולימוד. שושנה דמארי הייתה אישיות ססגונית ויוצאת דופן בנוף הישראלי של שנות החמישים והשישים. אי אפשר היה להתעלם מנוכחותה ובוודאי שלא מהכישרון הגדול ומהקול האדיר, יוצא הדופן באיכותו".

עוזי דיין אמר כי "על מבנים ציבוריים לשמש היום למגוון שימושים, ואך הגיוני זה כי אודיטוריום שנבנה בשטח בית הספר ישמש לצרכי חינוך, תרבות ופנאי וישמש הן את תלמידי ביה"ס והן את הקהילה כולה". עו"ד לוינסון שיתף בגעגועיו לשושנה דמארי שהייתה אדם הקרוב לו מאד. הוא סיפר על חוש ההומור שלה, הלב הרחב והקול האדיר הצרוב בזיכרונו. את המזוזה קבע הרב אדואר שכיבד בנוכחותו. הרכב כלי נשיפה מהקונסרבטוריון הנעים את הטקס בקטעי נגינה.

האודיטוריום אשר נחנך בתחילת שנת הלימודים הנוכחית בתיכון שש שנתי ברנר - פיינשטיין, מכיל 349 כסאות וגודלו 37 מ' * 27 מ', וישמש בנוסף לשימושיו הבית-ספריים כאולם תרבות לתושבי השכונה והעיר. האדריכל הוא  נתי פלדמן, מפקח - קובי לוי.

(צילום: לשכת דובר עיריית פתח תקוה)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...