נדחתה בקשת העירייה לסגירת המפעלים

15/04/2018
חדשות


הבוקר ראש העיר דרש את סגירת המפעלים בפ"ת החשודים בזיהום, בית המשפט דחה את ההחלטה.

בית משפט השלום קבע: המפעלים החשודים בזיהום ימשיכו לעבוד לפחות עד לדיון הבא שייערך ב - 24/4/18.


בדיון בבית המשפט הבוקר, דרש ראש העיר איציק ברוורמן את סגירת המפעלים. "אם יש ספק, אז אין ספק", אמר ברוורמן. בית המשפט קבע כי הוא התרשם שבמפעלים נעשו פעולות מנע ולכן ניתנה להם ארכה להציג מסמכים, וכאמור נקבע דיון נוסף לתאריך 24.4.18.

בית המשפט ביקש להגיע לפשרה, לפיה המפעלים ימשיכו לפעול עד לשימוע השני שיערוך המשרד להגנת הסביבה. ראש העיר ברוורמן התנגד להצעת הפשרה ודרש את סגירת המפעלים באופן מיידי: "כל עוד אין מידע שמוכיח אחרת, יש לסגור את המפעלים. אנו מסתמכים על הממצאים של המשרד להגנת הסביבה מלפני שבועיים. על המפעלים להוכיח שאינם מזהמים ועד אשר יוכח שאינם מסוכנים לבריאות הציבור, אנו עומדים בדרישתנו על סגירתם לאלתר", פנה ברוורמן לשופט, שכאמור דחה את הבקשה.

לאחר ההחלטה אמר ראש העיר: "אנחנו לומדים את החלטת בית המשפט ובכוונתי לקיים בהקדם ישיבה עם גורמי המקצוע ונציגי השכונה, כדי לקבוע את הדרכים להמשך דרכי המאבק שלנו. כפי שכבר אמרתי, אין לי כוונה להתפשר בכל מה שקשור לבריאות התושבים שלי".

ראש העיר הדגיש כי העירייה תמשיך במאבקה לסגירת המפעלים תוך שמירה על בריאות התושבים ואיכות חייהם. את העירייה ייצג עו"ד חזקי ריינהרץ ממשרד עורכי הדין שפרבר-פריש-ריינהרץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...