נבחרת הרובוטיקה של דבורה עומר ממשיכה לקטוף הישגים

19/06/2017
חדשות


ביום שישי זכתה נבחרת תלמידי כיתה ג' של בית הספר מפ"ת בפרס "הבוחנים" בתחרות הרובוטיקה, שהתקיימה בכפר הירוק.

במהלך התחרות, אשר מתקיימת במסגרת JUNIOR FLL העולמי, ובארץ על ידי עמותת FIRST והטכניון, הציגו התלמידים בפני חבר השופטים את עבודת החקר והדגם הרובוטי, שבנו והציגו את פועלם המשותף. בטקס הסיום של התחרות, העניקו השופטים לנבחרת את פרס "הבוחנים", וציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה, אשר הרשימה את הבוחנים בשליטתה בכל "חלקי האתגר". עוד ציינו השופטים, כי "הקבוצה נפלאה. התפתחותכם לאורך העונה ניכרת והביאה אתכם לעבודת צוות נפלאה וגם ליכולת טכנית גבוהה. נשמח לראות אתכם פועלים בהמשך תכניות FIRST, המשיכו כך".

התמונה באדיבות ביה"ס

אלי חולי מורה לרובוטיקה ומרכז הפרויקט בבית הספר מספר כי נושא תחרות הרובוטיקה השנה הוא "העולם החי". תלמידי כיתה ג' בחרו לחקור על אודות הכלב והדבורה. חברי הנבחרת הציגו את עבודת החקר והממצאים שגילו על גבי פלקט מעוצב. הם בנו דגם של דבורה, המופעל באמצעות חיישן נטייה. בנוסף, חברי הנבחרת בנו כלב עם גלגלים המופעל באמצעות חיישן תנועה. חשוב לציין, כי בניית רובוט מכוון מטרה הינה פעולה קשה ומורכבת. בכדי להצליח התלמידים עבדו בקבוצה והוכיחו כי עבודת צוות עולה על פעולתו של הטוב שבחבריה. כמו כן, בחרו התלמידים שם לקבוצה - "כלבלבי הרובוטיקה" ועיצבו סמל ייחודי.

בבית הספר דבורה עומר פועלת תכנית מחשבים ורובוטיקה. במהלך התוכנית, נחשפים התלמידים לעולם הרובוטיקה, תוך היכרות עם מרכיביו המגוונים, כגון: אלקטרוניקה, מכניקה, תכנות ולוגיקה, במטרה ליצור הבנה ולעורר את הסקרנות הטבעית של התלמידים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...