נבחרי יצאת צדיק של מיזם 100

22/02/2017
חדשות


חזי מועלם מתל אביב, שהוביל לאיתור כלבה שנגנבה משכנתו הקשישה, ומפקד גזרת משטרת טבעון, פקד אביעד כהן, שהציל כלב שנחטף מבעליו – זכו לאות הוקרה "יצאת צדיק!" של מיזם 100.
בסוף השבוע האחרון סערו הרשתות החברתיות בעקבות אירוע גניבת כלבה מרחל, בת 84, בתוך "סופר יודה" שברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב. השכן של רחל, חזי מועלם, שמע ממנה על מה שקרה, והחל לפעול מיד בכל המישורים ומבלי להרפות עד אשר אותרה הכלבה.

בנוסף לחיפושים של חזי בשטח, הוא הצליח גם לרתום את כל תושבי האזור ואף לרתום המונים ברשתות החברתיות כדי להביא לסוף טוב ומהיר – ואכן תוך כ-24 שעות בלבד אותרה הכלבה בריאה ושלמה בגן סמוך, והוחזרה לרחל שבכתה מהתרגשות.
צוות תל אביב של "מיזם 100", מודל אזרחי ייחודי ליצירת גשר בין הציבור למשטרה למען בע"ח, החליט להפתיע אמש את חזי: יו"ר המיזם, שלומי צ'צ'קס, הגיע למקום עבודתו של חזי והעניק לו אות הוקרה מיוחד של יצאת צדיק בגין אזרחות מופתית שגילה חזי לאורך כל האירוע.

באירוע קשה אחר שהותר לפרסום, הצליח מפקד גזרת טבעון, פקד אביעד כהן, ביחד עם צוותו להציל כלב שנחטף מבעליו. עפ"י הודעת משטרת ישראל: "תושבת נופית פנתה לשוטרי גזרת טבעון ודיווחה כי כלבה האהוב "צ'ופ" נחטף. במהלך הניסיונות לאתרו יצרו עמה קשר החוטפים, שלחו לה תמונה של הכלב מוחזק בתנאים קשים ודרשו תשלום עבור שחרורו. בתאום עם השוטרים נקבע מקום מפגש, אליו הובל הכלב בתא מטען של רכב, כשהוא פצוע, תשוש ולצווארו דוקרנים. שוטרים ומתנדבים של תחנת זבולון שהמתינו במקום עצרו מיד את שני החשודים. מפקד גזרת טבעון, פקד אביעד כהן, העביר את צ'ופ לבעליו, לשמחתם הרבה של כולם".

לאור מורכבות האירוע, המקצועיות והנחישות של שוטרי גזרת טבעון – החליטו ב"מיזם 100" להעניק אות הוקרה "יצאת צדיק!" גם לקצין המשטרה ואנשיו על הצלת הכלב ועל המצער האיכותי כנגד החשודים.
"מיזם 100", שמשמש כמוקד סיוע ארצי לפניות הציבור בנושא התעללות והזנחת בע"ח, הקים במסגרתו גם מדור מיוחד "יצאת צדיק!" שבו תושבים מרוצים ממליצים למערכת על שוטרים מצטיינים שהצילו בע"ח, ואלו זוכים לפרסום ותעודות הוקרה המועברות לפיקוד המשטרה.
"מדובר במדור מיוחד שנועד לתת במה לשוטרים הראויים לכך ולהוכיח להם שקיים ציבור גדול בישראל שכן יודע להעריך את עבודתם הנאמנה מסביב לשעון תוך סיכון חייהם. מטרת המדור היא לעורר הזדהות גם בקרב חבריהם ליחידה, ויש בכך צעד נוסף כדי לחזק השת"פ בין הציבור למשטרה למען בעלי החיים" מסביר שלומי צ'צ'קס, יו"ר מיזם 100.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

כל הכבוד
כל הכבוד לאיש שהצלת כלבה של קשישה ישר כח תמשיך כך ענת
ענת רוטשטין - 22/02/2017
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...